ČSSD: Nalákali jsme vás, ale poplatkům ve zdravotnictví se nevyhnete

30. 5. 2009 – 9:11 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČSSD: Nalákali jsme vás, ale poplatkům ve zdravotnictví se nevyhnete
Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zdravotnické poplatky a jejich zrušení bylo jedno z největších lákadel ČSSD u voleb. Přitom zdravotnické poplatky a jejich zacedení navrhoval už v minulých letech práve pan Rath. Jak už to však u politiků bývá, ani po volbách se placení nevyhne nikdo. V čem je \"fígl\" sociálních demokratů?


iDNES.cz uvedl: \"Poplatky zrušíme bezvýhradně, ale ponecháme ochranný sociální limit, který zohlední reálný příjem každého pacienta,\" slibuje stínový ministr zdravotnictví David Rath. Ten by měl zajistit, aby zejména lidé s nižšími příjmy po zaplacení určité částky formou spoluúčasti už další peníze neplatili. A to ani u péče, na které by se měli finančně spolupodílet.

- ČSSD: Zadlužíme vás, vaše rodiny i potomky zn. téměř ZDARMA
-
Komunisté i ČSSD chtějí trestat úspěšnost vyšší daní

Rath podle iDNES.cz poukázal na to, že po nástupu ODS byla celková spoluúčast pacientů osmiprocentní, dnes lidé sami platí i kvůli poplatkům šestnáct procent péče. ČSSD jim ale ani přes proklamované sliby příliš ulevit neplánuje, protože i přes zrušení poplatků hovoří o nepříliš velkém snížení na 14 procent.

Znamená to, že se zvedne spoluúčast zase jinde? \"Od toho nejsou politici, aby to vyčíslovali. Nedokážu teď říci, zda bude pojišťovna přispívat třeba na elektrický vozík 40 procent a na mechanický sto procent,\" cituje Ratha dále iDNES.cz.

Z jednání a plánů ČSSD tak vyplývá, že poplatky sice zruší, ale o moc méně stejně platit nebudeme.


Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články