Čtvrtina Čechů podle průzkumu platí své účty se zpožděním

2. 5. 2011 – 19:09 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Čtvrtina Čechů podle průzkumu platí své účty se zpožděním
Internetové bankovnictví pro placení účtů podle průzkumu používá 66 procent Čechů, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Takřka čtvrtina Čechů neplatí své účty včas, některé k jejich uhrazení dokonce přivede až omezení poskytované služby. Vyplývá to z průzkumu některých bank v ČR.

Průzkum potvrdil větší finanční svědomitost obyvatel menších měst. Zatímco opožděně složenky platí jen 13 procent obyvatel obcí do pěti tisíc obyvatel, ve velkoměstech s pravidelným zpožděním plateb bojuje více než 30 procent lidí. "Dodržet termín splatnosti mají problém především muži, ženy jsou v tomto ohlednu pečlivější," doplnil Petr Jaroš, výkonný ředitel pro obchodní rozvoj a strategii Poštovní spořitelny.

Internetové bankovnictví pro placení účtů podle průzkumu používá 66 procent Čechů. Bezmála polovina z nich příkazy k úhradě vyplňuje doma. Jen tři procenta lidí vedou svůj finanční život prostřednictvím pracovního počítače. "Potěšující zjištění je, že z internetových kaváren své elektronické bankovnictví obsluhuje jen 0,2 procenta lidí. Ukazuje to na skutečnost, že základy internetové bezpečnosti už si většina z nás osvojila," poznamenal Jaroš.

Nejčastější příčinou chybně zadané platby je nesoustředěnost. Více než deset procent Čechů má zkušenost, že peníze omylem odeslali na špatný bankovní účet. V 53 procentech případů se jednalo o částku do 500 korun. Částku nad dva tisíce korun už v minulosti na špatný účet odeslalo 18 procent lidí.

-Filip Sušanka,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,950 22,130
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články