Daň z nemovitosti se změní, bude rozdílná podle atraktivity místa

19. 11. 2010 – 7:58 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Daň z nemovitosti se změní,  bude rozdílná podle atraktivity místa
Ministerstvo financí počítá, že celkově vybere na dani z nemovitosti více než dnes, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo financí chystá změnu daně z nemovitosti. Už nebude stejná za metr čtvereční pro každý dům či pozemek ve městě, ale má se lišit podle toho, na jak atraktivním místě stojí, píše v pátečním vydání deník MF DNES.

"Chceme, aby základna pro stanovení daně z nemovitosti byla blíže tržním cenám nemovitostí," řekl MF DNES náměstek ministra financí pro daně Ladislav Minčič (ODS). Ministerstvo už připravuje cenové mapy. Jak vysoká daň by v té které části města byla, by rozhodovalo zastupitelstvo obce. Veškerá vybraná daň jde totiž do obecní pokladny.

V praxi by to mělo vypadat tak, že zastupitelstvo jednotlivé parcely v obci rozčlení do několika kategorií podle toho, jestli je na pozemku zavedena elektřina, zda k němu vede dobrá komunikace, zda se místo nachází poblíž centra obce, jestli je vedle hlučná silnice nebo skládka a podobně. V těch nejlepších lokalitách se pak bude platit vyšší daň z nemovitosti než v těch méně atraktivních, popisuje MF DNES.

Ministerstvo financí počítá, že celkově vybere více než dnes. Změny daně z nemovitosti by mělo mít ministerstvo hotové do roku 2012, píše MF DNES.

-Zdenek Michora,Mediafax

TIP:

- Daň z nemovitosti: Jaké jsou povinnosti při nákupu i vlastnictví?

- Tržní nájmy budou zlevňovat tvrdí ministr pro místní rozvoj Jankovský

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,200 25,320
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články