Daň z příjmu lze zaplatit pomocí bankomatů, banky tak rozšiřují nabídku

17. 3. 2010 – 12:10 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Daň z příjmu lze zaplatit pomocí bankomatů, banky tak rozšiřují nabídku
Daň z příjmu lze zaplatit pomocí bankomatů, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zákazníci GE Money Bank mohou zaplatit daně přes jakýkoliv z 628 bankomatů debetní i kreditní kartou; banka má i speciální depozitní bankomaty, které umožňují vklad hotovosti a její okamžité převedení na požadovaný účet, uvedla GE Money Bank ve středu.

"Příkaz k úhradě přes bankomat je u klientů stále častějším způsobem zadávání platby. Oproti loňskému roku registrujeme stoprocentní nárůst počtu těchto transakcí," řekla Alice Škývarová, manažerka bankomatové sítě GE Money Bank.

Další možností je vklad hotovosti do depozitního bankomatu a její převedení na příslušný účet. Při jednom vkladu lze do depozitního bankomatu vložit nejvýše 350 bankovek, výše částky není nijak limitovaná. Hotovost se po vkladu na účet připíše okamžitě. Při vložení peněz do bankomatu po 19. hodině, o víkendu nebo o svátcích se hotovost zákazníkům připíše na účet v nejbližší následující pracovní den.

Depozitní bankomaty se v České republice teprve postupně zavádějí.

"Při placení daní prostřednictvím platebního příkazu je nutné tento příkaz zadat nejpozději 30. března do 18 hodin. Později už nelze zaručit doručení peněz v požadovaném termínu 31. března," upozornila mluvčí banky.

(Mediafax)

Kam dál?

- Co dělat když vám bankomat nevydá peníze, ale strhne je z účtu?

- Depozitní bankomaty umožní peníze vybírat i vkládat

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články