Daně je nutné zaplatit do konce března, jdou však vyjednat výjimky

28. 3. 2010 – 20:30 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Daně je nutné zaplatit do konce března, jdou však vyjednat výjimky
Poslední termín k podání daňového přiznání se blíží, Foto: SXC/NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Podat daňové přiznání je pro běžného daňového poplatníka podat nejpozději do konce března, avšak po dohodě s finančním úřadem ho lze předložit i později.

Podat daňové přiznání za minulý rok nulý rok lze i později, než do 31. března 2010. Jestliže daňové přiznání podává za poplatníka daňový poradce, musí tak informovat finanční úřad do konce března. Lhůta podání daňového přiznání se prodlužuje až do konce června letošního roku.

 

Finanční úřady po předchozí písemné žádosti mohou ve výjimečných případech posunout povinnost odevzdání daňového přiznání až o tři měsíce.

Aby finanční úřady usnadnily lidem podání daňového přiznání včas, mají do konce března rozšířené úřední hodiny až do 18 hodin. Živnostníci mohou pro získání informací o daních využít webových stránek cds.mfcr.cz, na kterých zjistí informace o daních, termínech a kde si mohou stáhnout daňové formuláře.

 

<%Anketa4%>

 

Daňové přiznání lze kromě podání na přepážce finančního úřadu, poslat poštou anebo elektronicky. Daně musí být uhrazeny nejpozději do doby, dokdy podává poplatník daňové přiznání.

Podnikatelé mohou využít, stejně jako v roce 2008, výdajové paušály, které jsou pro minulý rok zvýšeny u řady činností o deset až dvacet procent.

(Mediafax)

Kam dál?

- Daňový kalendář pro rok 2010 - kdy platit jaké daně

- Daňová kalkulačka pro výpočet daní za rok 2009

- Jak podnikat: Začínáme podnikat

- Firmy se stěhují do daňových rájů, proč?

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články