Dobeš propustí stovky úředníků, ušetřené miliony slíbil školám

5. 5. 2011 – 16:52 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dobeš propustí stovky úředníků, ušetřené miliony slíbil školám
Aktuální Dobešův plán je skromnější, než ohlašoval. Podle materiálu má na konci roku 2011 pracovat na ministerstvu 360 lidí, Foto:TOP09 | zdroj: NašePeníze.cz

Ministr školství Josef Dobeš (VV) už zná výsledky personálního auditu, který v resortu zadal. A v rámci snižování byrokracie se chystá ve velkém propouštět úředníky, dokonce zruší i desítky míst vedoucích pracovníků, informuje ve čtvrtečním vydání deník Právo.

Ministerstvo se tak v nejbližších dnech, týdnech a měsících otřese několikrát v základech. Právu se podařilo získat Dobešovu strategii personálních a mzdových úspor pro rok 2011, která to potvrzuje.

Jen co se letošních personálních škrtů týká, Dobeš chce podle materiálu do konce roku ušetřit propouštěním 15 milionů korun. "Ty poskytneme buď na platy nepedagogických pracovníků, nebo na pomůcky do škol," řekl Právu zdroj z kabinetu ministra.

Ministerstvo bez 17 přímo řízených organizací a bez lidí v úseku eurofondů placených z evropských peněz mělo loni 465 lidí. Na konci roku o šedesát méně. "Myslím, že můžeme jít hluboko pod tři sta úředníků samotného ministerstva. Že to může být takto efektivní," řekl již letos v lednu Právu ministr s tím, že se připravuje na další vlnu propouštění.

Aktuální Dobešův plán je "skromnější", než ohlašoval. Podle materiálu má na konci roku 2011 pracovat na ministerstvu 360 lidí. Jenže pak přijde třetí mohutná vlna propuštění a židle se houpou i pod stovkami referentů v ministerských ústavech, píše Právo.

-Zdenek Michora | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články