E-shop Elektro-galerie.cz používá podvodné praktiky

13. 7. 2010 – 20:19 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

E-shop Elektro-galerie.cz používá podvodné praktiky
Podvodník se snaží vzbudit dojem poctivého a důvěryhodného e-shopu také falešnými certifikacemi | zdroj: NašePeníze.cz

Srovnávač cen internetových obchodů Heureka.cz varuje před dalším podvodným e-shopem na českém internetu. V úterý upozornil na obchod Elektro-galerie.cz, který vlastní stejný majitel jako nedávno odhalený podvodný Tech-shop.cz.

I v tomto e-shopu využívá stejné podvodné techniky. "Internetový obchod Elektro-galerie.cz nabízí dodání zboží několika způsoby, u všech však vyžaduje platbu předem, a to dokonce i u osobního převzetí zboží," upozorňuje Heureka.cz. To je přitom velmi nestandardní postup, který ani zdaleka není příliš běžný.

Internetový obchod láká především na nízké ceny a technické novinky. V nabídce má například i telefon iPhone 4, který však zatím není v českých e-shopech vůbec k dostání. I to je podle serveru Heureka.cz podezřelé.

Podvodník se snaží vzbudit dojem poctivého a důvěryhodného e-shopu také falešnými certifikacemi. Neoprávněně používá logo APEKu (Asociace pro elektronickou komerci) a SOS (Sdružení obrany spotřebitelů), podle vyjádření sdružení APEK však tento obchod žádnou certifikaci nemá. Obchod se snažil uveřejnit svou nabídku také na internetovém srovnávači Heureka.cz, kde však byl po důkladné kontrole zablokován.

"Nízká cena opravdu není to nejpodstatnější. Je potřeba pečlivě vybírat internetový obchod, jeho důvěryhodnost si dobře ověřovat a věnovat čas čtení zkušeností opravdových zákazníků," radí Tomáš Hodboď z portálu Heureka.cz.

Nezávislý nákupní rádce Heureka.cz patří do skupiny webů společnosti Miton. Web byl spuštěn v říjnu 2007 a jeho návštěvnost se pohybuje kolem 960 tisíc reálných uživatelů měsíčně. Na jednom místě porovnává přibližně 970 tisíc výrobků z více než 9 300 internetových obchodů. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující také recenze produktů a e-shopů či zkušenosti a hodnocení ostatních uživatelů.

-Filip Sušanka, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,400
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články