Egypt prý nebude potřebovat pomoc MMF ani Světové banky

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Egypt nebude potřebovat finanční prostředky od Mezinárodního měnového fondu (MMF) ani od Světové banky. Agentuře Reuters to v sobotu řekl egyptský ministr financí Samir Radwan a dodal, že dohoda o rozpočtových změnách pro snížení prognózy deficitu byla uzavřena.

Egyptská vláda 1. června schválila rozpočet na rok 2011/12, který o čtvrtinu zvyšuje výdaje na tvorbu nových pracovních míst a na pomoc chudým,, Foto: SXC

Egyptská vláda 1. června schválila rozpočet na rok 2011/12, který o čtvrtinu zvyšuje výdaje na tvorbu nových pracovních míst a na pomoc chudým,, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

"V této fázi nemusíme jít (pro pomoc) do banky ani fondu," řekl agentuře ministr Radwan a dodal, že Egypt s těmito institucemi stále má "ty nejlepší vztahy".

Ministr také řekl, že Katar zemi v minulém týdnu poskytl rozpočtovou podporu 500 milionů amerických dolarů. "Je to dárek," odpověděl egyptský ministr na dotaz, jestli s poskytnutím této finanční pomoci byly spojeny nějaké podmínky.

Egyptská vláda 1. června schválila rozpočet na rok 2011/12, který o čtvrtinu zvyšuje výdaje na tvorbu nových pracovních míst a na pomoc chudým, reagovala tak na masové protesty, které vedly ke konci dlouholeté vlády Hosni Mubaraka.

-Filip Sušanka | MED

Tagy: ekonomika zahraničí peníze Egypt podpora pomoc MMF Světová banka