Elektřina je na poloviční ceně oproti roku 2011, vyplatí se změnit dodavatele?

4. 11. 2015 – 16:52 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Elektřina je na poloviční ceně oproti roku 2011, vyplatí se změnit dodavatele?
zdroj: freeimages.com

Ceny energií klesají už třetí rok v řadě, oproti roku 2011 jsou ceny prakticky poloviční. Zlevňovat své služby začaly dodavatelé energie letos v červenci a nárůst ceny odborníci neočekávají. Spíše naopak, píší Hospodářské noviny.

Dolů letí také ceny plynu. V současnosti za ně zaplatíte nejméně za posledních 12 let. Za rok tak můžete ušetřit více než tisíc korun.

Od nového roku budou ceny energií klesat o jednotky procent. Ceny na příští rok by společnosti mohly ohlásit už do konce listopadu. Některé společnosti výrazně zlevňovaly už nyní.

Podle odborníků by se ceny pro domácnosti v roce 2016 mohly snížit zhruba do pěti procent. V dalších letech se ale situace otočí a ceny elektřiny pro domácnosti začnou opět růst.

Podívejte se, jaké jsou současné ceny energií na českém trhu. V tabulce je uvedena roční cena pro tříčlennou rodinu v Praze, která elektřinu používá na běžnou spotřebu a ke svícení. Jaká je situace konkrétně ve vašem kraji, se můžete podívat zde.

Má to ale háček, ne pro všechny bude zlevnění elektřiny tak znatelné. Levnější energie nabízejí společnosti především těm zákazníkům, kteří jejich služeb využívají dlouhodobě.

Na pokles cen elektřiny má vliv především zlevnění ropy a plynu na světových burzách. Ještě před rokem přišla jedna MWh na 35 eur, před dvěma týdny to bylo už jen 28,5 eura.

Zdroje:
MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,460 24,540
USD 22,920 23,040
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články