Finanční odborníci doporučují pravidelné investování

9. 10. 2014 – 8:54 | Komerční sdělení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Finanční odborníci doporučují pravidelné investování
Pravidelné měsíční investice jsou podle finančních specialistů optimálním způsobem, kterým je možné získat nadprůměrný výnos a současně výrazně snížit rizika spojená s investováním do podílových fondů. | zdroj: NašePeníze.cz

Pravidelné měsíční investice jsou podle finančních specialistů optimálním způsobem, kterým je možné získat nadprůměrný výnos a současně výrazně snížit rizika spojená s investováním do podílových fondů.

Tento text, je komerčním sdělením inzerenta.

Konkrétním příkladem pro výhodnou pravidelnou investici tisícových nebo i stokorunových částek je smíšený fond First Eagle Amundi International Fund (USD).Od své evropské premiéry v roce 1996 dokázal fond zhodnotit prostředky investorů v průměru o 10 % ročně.

Výhody pravidelného investování

Hlavní výhodou pravidelného investování je využití metody průměrování, kdy investoři využívají ve svůj prospěch období růstu i poklesu. V období růstu se vložené finanční prostředky zhodnocují, naopak při poklesu se za investované prostředky nakoupí více cenných papírů.

Pravidelné investování je moderní a stále oblíbenější způsob zhodnocování finančních prostředků, který snižuje riziko negativních dopadů při kolísání trhů. Základem je investování pevné částky v pravidelných intervalech. Přitom nemusí jít o žádné vysoké sumy. S fondem First Eagle Amundi International Fund lze měsíčně investovat již od několika stokorun. Investování by nemělo být krátkodobou záležitostí. Doporučená doba investice do tohoto fondu je minimálně 5 let.

Unikátní strategie First Eagle Amundi International Fund

First Eagle obsahuje v průměru 140 akcií firem v různých odvětvích po celém světě. Hlavním důvodem vysokého a stabilního výnosu fondu je přitom filozofie výběru cenných papírů. Zaměřuje se na akcie společností, které jsou investory dočasně přehlíženy a podceňovány, a jejichž nákup lze realizovat za příznivé ceny.

Přístup fondu k nákupu akcií lze demonstrovat na událostech spojených se zemětřesením a tsunami v Japonsku před sedmi lety. V té době kurz řady akcií japonských společností neodůvodněně a výrazně klesnul. Příkladem mohou být akcie Shimano (-25 %). Pro First Eagle Amundi International Fund však šlo o příležitost k nákupu. Pokles Shimano byl velice brzy vymazán. Od března 2011 akcie posílily o úctyhodných 300 %.

Více informací získáte na pobočkách Komerční banky, informační lince 800 521 521 nebo webových stránkách www.iks-kb.cz.

Upozornění na rizika

V období trvání fondu může hodnota investice kolísat a není zaručena návratnost původně investované částky. Minulé výnosy nejsou zárukou stejných nebo obdobných výnosů v budoucím období. Pro úplnou informaci prosím před investicí vždy pročtěte sdělení klíčových informací, případně statut příslušného fondu, kde najdete kompletní výčet všech rizik spojených s investicí.

Období

 

 

1 rok

2 roky

3 roky

5 let

10 let

od 8/1996

Průměrné roční zhodnocení

7,47 %

7,55 %

8,95 %

8,15 %

7,85 %

10,47 %

Historická výkonnost fondu First Eagle Amundi International Fund (USD) k 15. 9. 2014 od jeho založení. Statut fondu a sdělení klíčových informací jsou dostupné na internetových stránkách www.iks-kb.cz nebo v kterékoli pobočce Komerční banky.

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články