Fincentrum: Navzdory ekonomické recesi mají lidé zájem o služby finančních poradců

5. 11. 2009 – 11:53 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum: Navzdory ekonomické recesi mají lidé zájem o služby finančních poradců
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Navzdory ekonomické recesi mají obyvatelé České republiky a Slovenska enormní zájem o služby kvalitního finančního poradenství. Skupina Fincentrum dokázala ke konci října zvýšit v České republice a na Slovensku meziročně obrat o 42 %, když provizní příjmy v období od ledna do října 2009 dosáhly 370 mil. korun (oproti 260 mil. Kč v roce 2008). Za celý rok 2008 překročil obrat skupiny Fincentrum hranici 330 mil. Kč.


Za prvních deset měsíců roku zajistili poradci Fincentra v ČR a na Slovensku 2 167 hypotečních úvěrů v objemu 3,6 miliardy Kč (meziroční růst o 19 %). I přes významný pokles hypotečního trhu zůstává Fincentrum jedním z nejvýznamnějších zprostředkovatelů hypoték v České republice.

Čtěte také:

- Finanční poradce: Mám si založit vlastní finančně poradenskou firmu?
- Finanční poradci sjednali v prvním pololetí finanční produkty v hodnotě 25 miliard Kč
- Fincentrum banka roku 2009: Bankou roku je Česká spořitelna


Celekm uzavřeli poradci Fincentra za prvních deset měsíců roku 2009 takřka 48 tisíc smluv (meziroční nárůst 106 %), na Slovensku pak 5 tisíc smluv, z toho jen v říjnu 1 400 smluv. Nejčastějším typem sjednaných produktů jsou hypoteční úvěry, pojištění života a majetku a smlouvy o penzijním připojištění.

„Výsledky skupiny Fincentrum jsou jasným příkladem toho, že se poradenské síti investice do vzdělávání finančních poradců a do jejich spravedlivého odměňování vyplatí. Důraz na kvalitu finančního poradenství zaujal Čechy více než masivní reklamní kampaně konkurenčních společností, jejichž obrat meziročně stagnuje nebo klesá,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Kvalitu poradenství Fincentra dokládá vítězství v nezávislém testu týdeníku Profit v srpnu letošního roku, jehož cílem bylo vyzkoušet služby předních finančně-poradenských společností na českém trhu v oblasti optimalizace zaměstnaneckých výhod. V krátké době jde již o druhé vítězství v testech finančních poradců, které Fincentrum získalo - v březnu 2008 vybrali poradce Fincentra jako nejlepší na trhu v oblasti finančního poradenství pro spotřebitele redaktoři České televize (pořad Černé ovce vysílaný 10. 3. 2008).

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,810
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články