Firemní školky bude stát dotovat stejně jako soukromé

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Pro firemní školky budou vytvořeny stejné podmínky jako pro soukromé mateřské školy. Plánované škrty v rozpočtu ministerstva školství se tak podle ministra Josefa Dobeše nebudou v žádném případě firemních školek týkat. Aby dostaly od MŠMT finanční dotaci, budou muset splnit několik podmínek.

Firemní školky podporované MŠMT budou také muset počítat s kontrolami České školní inspekce. , Foto:SXC

Firemní školky podporované MŠMT budou také muset počítat s kontrolami České školní inspekce. , Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Tou první je zápis ve školském rejstříku. Další podmínkou bude zajištění kvalifikovaného personálu, výuka v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání, či dodržování hygienických norem. Firemní školky podporované MŠMT budou také muset počítat s kontrolami České školní inspekce.

"V současné době, kdy řada oblastí bojuje s chronickým nedostatkem míst v mateřských školách, budou firemní školky tvořit vhodnou alternativu," řekl Josef Dobeš. Firmy při přijímání do svých školek budou mít možnost upřednostnit děti svých zaměstnanců a provoz plně přizpůsobit jejich potřebám.

"Doufám, že tento krok pomůže překlenout současnou krizi v dostupnosti předškolního vzdělávání a přinese zaměstnancům firem lepší sladění profesního a rodinného života," dodal ministr.

Kam dál?

- Ministerstvo školství chce dotovat firemní školky až ze dvou třetin

Tagy: dotace peníze skolka firemní školky