Hypotéky zlevnila Česká spořitelna i Komerční banka

9. 4. 2014 – 21:11 | Hypotéky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Hypotéky zlevnila Česká spořitelna i Komerční banka
Další, kdo snižuje na několik dnů úrokové sazby u hypoték je Raiffeisenbank, Foto:NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

S teplými dny se začaly objevovat i akce bank na hypoteční úvěry. Krátkodobé akce nabízejí i velké banky. V dubnu si můžete pořídit levnější úvěry na bydlení hned u několika finančních domů. Ale pozor, nabízené garantované sazby jsou časově omezené. Například u České spořitelny máte na její sjednání jen dva týdny a u Raiffeisenbank dokonce jen devět dní.

Česká spořitelna garantuje nízké sazby

Od 7. do 20. dubna 2014 garantuje Česká spořitelna úřokovou sazbu 2,55 procenta. Podmínky pro získání této nabídky nejsou nijak zvláštní. Stačí, když klient splácí hypotéku z aktivního účtu u České spořitelny a k hypotečnímu úvěru si sjedná pojištění schopnosti splácet. Bez pojištění banka nabízí sazbu 2,75 procenta. Tato akční hypotéka je poskytována do 85 procent hodnoty zástavy nemovitosti s pětiletou fixací.

Tím ale Česká spořitelna s akcemi nekončí. Do 30. června 2014 banka poskytne zájemcům k hypotéce účet na dva roky zdarma. Stačí, aby klienti na tomto účtu každý měsíc provedli minimálně tři jakékoliv transakce. Pochopitelně se nepočítají připsané úroky bankou, popř. poplatky za služby.

Hypotéky České spořitelny banka navíc poskytuje bez poplatku za vyřízení a správu úvěru a klientům nabízí také možnost odkladu, přerušení či změny splátek nebo možnost mimořádných splátek. Při výstavbě lze peníze čerpat rychle a bez faktur.

Komerční banka také zlevňuje hypotéky

V podstatě jiné bonusy, než snížená úroková sazba, už moc netáhnou. Proto není divu, že i Komerční banka přistoupila ke krátkodobému snížení sazeb. Po celý duben tak Komerční banka garantuje úrokovou sazbu u pětileté a tříleté fixace ve výši 2,79 procenta. Smlouvu pak klienti musejí podepsat do 15. června.

Hypoteční úvěr Klasik je pro všechny klienty, kteří se rozhodli pořídit si vlastní nemovitost, anebo chtějí refinancovat současný hypoteční úvěr, a to až do 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti.

V porovnání s běžně poskytovanými úrokovými sazbami jde o velmi výhodnou nabídku. Například podle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila v minulém roce průměrná úroková sazba poskytnutých hypoték v ČR 3,05 %. Ve srovnání s ní mohou klienti v Komerční bance ušetřit na splátkách i stovky korun měsíčně,“ uvedl Charles-Pierre Serain, výkonný ředitel pro Marketing, Komunikaci a Business Development.

Ani Raiffeisenbank se nenechala zahanbit

Další, kdo snižuje na několik dnů úrokové sazby u hypoték je Raiffeisenbank. Díky jejím Hypodnům se klienti mohou dostat na úrokovou sazbu sníženou o 0,4 procentního bodu. „Zvýhodněnou sazbu klient získá, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet
a následně  uzavře hypoteční smlouvu  do 15. června 2014. Na průměrné hypotéce tak klienti měsíčně ušetří na splátkách několik set korun,“
uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Hypodny banka uspořádá ve dnech 11. až 20. dubna.

Navíc za poskytnutí hypotéky klienti banky neplatí žádný poplatek, další výhodou je možnost mimořádných splátek zdarma při využití tzv. Turbo sazby. Což je možnost mimořádných „turbo“ splátek úvěru bez sankce za předčasné splacení až do 25 % z výše nesplacené jistiny po každých 12 řádně uhrazených splátkách.

-Monika Hrušová | Více tipů na Hypoindex.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,630 24,750
USD 22,820 23,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články