I vám možná přijde výhrůžka od Českého rozhlasu

5. 6. 2012 – 17:43 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

I vám možná přijde výhrůžka od Českého rozhlasu
Pokuta hrozí i tomu, kdo má doma televizi se set top boxem nebo tunerem. Prostřednictvím nich totiž může sledovat digitálně televizi, ale také poslouchat rozhlas, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Český rozhlas ve spolupráci s Českou televizí začal srovnávat, kdo platí koncesionářské poplatky za televizi a zároveň neplatí za rádio. Podle rozhlasu totiž i tito lidé mají pravděpodobně platit za rádio, neboť téměř každá moderní televize je schopná přijímat rádio.

ROzhlas tak podle iDNES.cz obesílá přes 200 tisíc domácností, že pokud přijímají televizní signál digitálně, musí platit i za rádio. Rozhlas tvrdí, že kdo nezaplatí, tomu hrozí pětitisícová pokuta. Těmto domácnostem spolu s informačním letákem zasílá rovnou složenku.

"Plošně oslovíme 220 tisíc domácností," řekl iDNES.cz Ondřej Beran, vedoucí útvaru rozhlasových poplatků ČRo.

<%Anketa73%>

Server iDNES.cz uvedl, že ČT i ČRo za posledních několik let klesají počty poplatníků. Obě instituce tím tedy přicházejí o miliony korun. Kvůli tomuto trendu spolu začaly obě instituce spolupracovat uvedl server.

Čtěte také: Koncesionářské poplatky jsou nejnespravedlivější daň

"Počítáme s úspěšností nejméně u 20 tisíců domácností. Získat bychom ale mohli až 70 tisíc nových poplatníků," míní pro iDNES.cz Beran.

Rozhlas v tomto roce zkouší ještě jednu novinku. Nabízí jim domácnostem, které neplatí poplatek, že poplatek mohou ještě bez hrozby pokuty zaplatit až tři roky zpětně. "Právě 36 měsíců je promlčecí doba na vymáhání," upozorňuje Beran.

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,700 23,880
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články