Jak udělat z čtyř týdnů dovolené 50 dní volna?

3. 1. 2018 – 0:00 | Naše peníze | red | Diskuze:

Jak udělat z čtyř týdnů dovolené 50 dní volna?
Ilustrační foto | zdroj: freeimages.com

První pracovní den nového roku je čas na přemýšlení, jak využít dny dovolené v roce 2018, abychom si užili co nejvíce volna. Některé státní svátky k tomu přímo vybízejí. Naplánujte si tedy dovolenou dřív než vaši kolegové a užívejte si v roce 2018 co nejvíc zaslouženého odpočinku. Z 19 dnů dovolené jde vyčarovat celých 50 volných dnů!

První skvělá příležitost na prodloužené volno bude o Velikonocích na přelomu března a dubna. K Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí stačí přidat čtyři dny dovolené před anebo po Velikonocích a dostanete včetně víkendů příjemných 10 dnů volna.

Příhodné pro naplánování volna jsou také májové svátky 1. května a 8. května. Letos vycházejí na úterý. Takže vzít si dovolenou na Čarodějnice a přidat další tři dny od středy do pátku, máte parádních 9 dnů volna. A kdo si přidá ještě druhé pondělí 7. května, dostane za celkem pět dnů dovolené celých 11 volných dnů.

Také červencové svátky vycházejí v roce 2018 perfektně. Příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje a výročí upálení Mistra Jana Husa budeme slavit ve čtvrtek a pátek. Kdo si vezme tři dny dovolené první týden v červenci, dostane za ně celých devět volných dnů.

Také svátek svatého Václava budeme slavit v pátek 28. září. Čtyři dny dovolené tak i s víkendy vydají na devět dnů volna. Říjnový svátek 100 let od vzniku Československa i listopadový Den boje za svobodu a demokracie vycházejí na víkend, takže volné dny navíc nepřinesou.

Poslední zbytky dovolené se tak vyplatí vybrat si na po Vánocích. Letos totiž Štědrý den připadne na pondělí a tak stačí dva dny dovolené po vánočních svátcích na to, abyste si užili devět dnů vánočních prázdnin. Případně třetí den dovolené vyšetřete na Silvestra a dostanete krásných 11 dní volna v kuse.

Volno v roce 2018

Zdroje:
MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články