Jak začít podnikat bez zbytečných chyb?

21. 8. 2011 – 22:02 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Jak začít podnikat bez zbytečných chyb?
I jeden z nejbohatších mužů planety, Bill Gates, začínal jako mladý své podnikání u rodičů v garáži, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Chcete řídit drahá auta, bydlet v luxusu a pít to nejdražší šampaňské? Není problém. Stačí jen vydělat dostatečné množství peněz. Můžete začít s hazardem v jakékoli formě, nebo začít podnikat.

To chce ale velkou dávku odvahy, dobrý nápad a počáteční kapitál. Pokud splňujete tyto předpoklady, není problém začít. Je ale třeba vyvarovat se chyb, které vás mohou stát mnoho peněz a bez kterých nebudete moct pokračovat.

TIP: Přišli jste o práci? Požádejte stát o příspěvek na podnikání

1. Přehnaná investice

Mnoho podnikatelů investuje do věcí jako jsou kanceláře, firemní auto, nebo drahé vybavení. Neuvědomují si ale, že tak činí dříve, než by museli. Jedná se totiž o velmi drahá odvětví, jež mohou celé podnikání přiblížit krachu. Neinvestujte do věcí, které nejsou nezbytně nutné. Počkejte si až na dobu, kdy je budete skutečně potřebovat.

<%Anketa27%>

2. Podceňování výdajů

S každým podnikáním jsou spojené výdaje. Lidem pak dělají vrásky na čele ty, s kterými absolutně nepočítali. Zjistěte si, za co všechno budete muset platit a počítejte s tím, že to bude víc, než jste počítali.

3. Otestujte a až pak investujte

Dychtivý podnikatelé investují neskutečné sumy peněz do svých produktů. Hlavně proto, aby byly dokonalé a porazily konkurenci. Dělají to ale ve chvíli, kdy ani neví, jestli je na jejich produkt trh připravený a jestli je o něj zájem. Je nutné výrobek otestovat u spotřebitelů, nebo odběratelů. Jinak vás přijde opravdu draho.

4. Zbytečné výdaje

Opravdu potřebujete to nejlepší vybavení kanceláře a firemních prostor? I jeden z nejbohatších mužů planety, Bill Gates, začínal jako mladý své podnikání u rodičů v garáži. Nerozhazujte zbytečně za luxusní a předražené věci. K podnikání je nepotřebujete.

-Tomáš Poděbrad | Další nejčastější chyby najdete na InvestičníWeb.cz

Kam dál?

- Jak podnikat: Začínáme podnikat 

- Podniká už každý pátý Čech

- V jakém městě se nejlépe podniká?

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,150 25,270
USD 23,610 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články