Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům?

8. 3. 2010 – 0:27 | Životní pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům?
Na co máte aktuálně nárok u své zdravotní pojišťovny? Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zdravotní pojišťovny, které působí v Česku, motivují své klienty věrnostními službami s přidanou hodnotou anebo slevami při nákupech v obchodních sítích partnerů. Informace zjistila agentura Mediafax z webových stránek zdravotních pojišťoven.

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nabízí svým pojištěncům za bezplatné odběry krve slevu na cestovním pojištění. Bonus v podobě zvýhodněného cestovního pojištění získá ten pojištěnec, který nejméně třikrát v uplynulých 730 dnech daroval bezplatně krev, přičemž nejméně jeden anebo dva odběry byly uskutečněny v posledních 365 dnech, před sjednáním zvýhodněného cestovního pojištění. Nárok na bezplatné cestovní pojištění anebo jeho slevu mají i držitelé Zlatého kříže nebo zlaté, stříbrné anebo bronzové Janského medaile. Dárci kostní dřeně získají stejný benefit, pokud alespoň jednou v posledních 365 dnech darují kostní dřeň.

 

Oborová zdravotní pojišťovna

 

Pojištěnci Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP) mají za dárcovství krve nárok na získání kreditu až do výše 2500 tisíc korun. Za tři bezplatné odběry krve během jednoho roku získá klient OZP 500 korun, pokud v daném roce získá jakýkoliv stupeň Janského medaile nebo Zlatého kříže zvyšuje se odměna na dva tisíce korun. Za darování kostní dřeně získá pojištěnec tři tisíce korun, za dárcovství orgánu čtyři tisíce korun. Finanční odměnu získá od OZP prostřednictvím zpětného proplacení vybraných služeb a výrobků.

 

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

 

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna nabízí svým pojištěncům za bezplatné darování krve proplacení části ceny zdravotnických pomůcek, očkování nebo léčbu v rozsahu od 500 do 1000 korun při nejméně deseti až 80 odběrech krve. Příspěvek lze využít v lékárnách, očních optikách nebo prodejnách zdravotnické techniky. Pojištěnec může příspěvek využít i na proplacení úkonů, které zdravotní pojišťovna běžně neproplácí, jako jsou vybrané úkony stomatologické péče nebo očkování.

 

Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance (ZPMA)

 

Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance (ZPMA) připravila pro nastávající maminky bonus ve výši 500 korun v podobě příspěvku na pořízení elektronické chůvičky. Turisté mohou využít slevy v rozmezí deseti až 20 procent z ceny ubytování v penzionu Praga v Rakousku. Patnáctiprocentní slevu získá každý klient ZPMA, který nakoupí v obchodě Gsklub.cz farmaceutické výrobky.

 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZPMVČR)

 

Klienti Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZPMVČR) mohou prostřednictvím svého klubu pojištěnců čerpat příspěvky na úhradu zdravotních prohlídek, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, stejně jako příspěvky na očkování neproplácené ZPMVČR nebo nákupem dioptrických brýlí a kontaktních čoček. V rámci klubu pojištěnců mohou členové využívat slevy u obchodních partnerů.

 

<%Anketa46%>

 

Slevy na cestovní zájezdy, zdravotnické potřeby nebo jazykové kurzy mohou čerpat pojištěnci Zaměstnanecké pojišťovny Škoda nebo České průmyslové zdravotní pojišťovny. Vojenská zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům bezplatný přístup na stadion Juliska na fotbalová utkání FK Dukla Praha.

(Mediafax)

 

Kam dál?

- Změna zdravotní pojišťovny může způsobit i velké starosti

- Zdravotní pojištění se od 1.1.2010 mění, co se vás týká?

- Zálohy na pojistné zdravotního pojištění - podnikatelé platíte správnou výši?

- Vyměřovací základ zdravotního pojištění pro OSVČ od ledna 2010

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,240 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články