Jaký by měl být plat učitele? Podle počtu žáků tvrdí odboráři

14. 3. 2011 – 21:03 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Jaký by měl být plat učitele? Podle počtu žáků tvrdí odboráři
Řádově v tisících dostali přidáno především mladí pedagogové, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Nejprůhlednější způsob placení učitelů by byl podle počtu žáků ve škole, uvedl v pondělí ve vysílání Rádia Impuls šéf školských odborů František Dobšík. Naopak u školníků nebo uklízeček by počet žáků podle Dobšíka mzdu ovlivňovat neměl.

"Co se týká lidí, kteří zprostředkovaně fungují pro vzdělávací proces, ti by nemohli být financováni nějakým jiným způsobem. Protože když žáci ubývají, tak ty plochy, které uklízečky uklízejí, se nezmenšují. Prostě ta škola provoz neomezí,“ vyjádřil se Dobšík na adresu školníků a uklízeček.

Odborář v rádiu hovořil také o poklesu platů učitelů, loni šlo podle něj v průměru o 800 korun měsíčně. "Nárůst platů pro letošní rok tak vysoký, jako ministr školství sliboval, není," tvrdil Dobšík.

 

Učitelé dostanou od ledna přidáno, někteří i přes sedm tisíc Učitelé dostali od ledna přidáno, někteří i přes sedm tisíc

 

Na námitku, že letos budou platy vykompenzovány více než dvěmi miliardami korun, František Dobšík odpověděl: "Jenom částečně. Je to podle mě dobře, že dostali řádově v tisících přidáno především mladí pedagogové. Ale ti, kteří zůstali stát, myšleno v nárůstu platů, tak těm ani to letošní přidání nepokryje ten loňský pokles. Těm bylo přidáno 200 až 300 korun.“

-Petr Šour | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články