Jízda vlakem pro rodiny od prosince o víkendu podstatně zdraží

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

České dráhy (ČD) od prosince zdraží o 100 korun víkendovou jízdenku SONE+. Lístek, s nímž mohou v sobotu nebo v neděli cestovat ve všech vlacích dva dospělí a s nimi až tři děti, podraží ze 450 na 550 korun, potvrdil ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí ČD Radek Joklík.

ČD omezily v posledních letech levnější varianty cestování než při zakoupení běžného jízdného, Foto:

ČD omezily v posledních letech levnější varianty cestování než při zakoupení běžného jízdného, Foto: , zdroj: NašePeníze.cz

České dráhy zvýšení ceny SONE+ plánují od 12. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád. Platit však nově budou nejen o víkendech, ale i ve dnech státních svátků.

K této změně skutečně dojde, plošné zdražování jízdného se však nechystá," řekl Joklík. Dodal, že přes zdražení lístku se podle něj jedná stále o velmi atraktivní nabídku, protože za 550 korun může pět lidí cestovat po celé republice. Připomněl, že ČD zatím nezdražuje klasické jízdné, přestože rostou ceny i DPH.

 

TIP: Tomio Okamura: Kompenzace za zpoždění vlaku je trapná komedie

 

Levnější varianta lístku SONE+ za 150 korun určená pouze k cestování osobními a spěšnými vlaky od 12. prosince v současné podobě skončí. Nahradí ji jízdenky, které umožní cestování v rámci jednoho kraje. Cena se bude lišit podle velikosti kraje.

ČD omezily v posledních letech levnější varianty cestování než při zakoupení běžného jízdného. Mezi lety 2007 a 2008 zdražila kilometrická banka z 1400 na 2000 korun a minulý rok dráhy zvýšily ceny jízdenek eLiška pro levnější cestování mezi vybranými městy. Původně stály paušálně 160 korun, nyní jejich cena závisí na vzdálenosti.

 

-David Jareš,Mediafax

Tagy: České dráhy jízdné Jízda vlakem