Kalkulačka: Už víte, jaký budete mít důchod?

30. 5. 2017 – 8:00 | Penze | Martin Slapnička | Diskuze:

Kalkulačka: Už víte, jaký budete mít důchod?
zdroj: freeimages.com

Celý vyspělý svět se potýká s otázkou stárnutí obyvatelstva. Státy zcela evidentně ztrácejí schopnost postarat se řádně o své seniory a naše země není výjimkou. Státní penze jsou nízké již dnes a celá řada důchodců má kvůli tomu existenční problémy.

Spoléhat se na to, že se stát o nás všechny v době důchodu postará, je špatná strategie. A přestože se o tomto tématu tolik hovoří, stále velká část našich obyvatel dostatečně nespoří na důchod. Jasně o tom hovoří čísla ministerstva financí. Podle jejich údajů sice průměrná úložka do doplňkového penzijního spoření na konci roku 2016 vzrostla, ale i tak činí pouze 741 Kč. Ovšem správně by se měla výše spoření pohybovat v rozmezí 5–10 % mzdy, a to po celou dobu aktivního života.

Evidentně je pouze na každém z nás, jak prožijeme podzim svého života. A je tedy jasné, že je potřeba začít včas s odkládáním peněz na penzi. Kolik byste si měli odkládat, vám napoví kalkulačka švýcarské finanční instituce, jejíž prostřednictvím řeší penzi více než 50 procent švýcarských občanů (Od roku 2013 působí i v české republice).

Kalkulačka zde (proklik na jinou stránku)

Zdroje:
Swiss Life Select

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články