Kalousek: Daně se živnostíkům sníží, firmy budou státu platit stejně

10. 3. 2011 – 9:40 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kalousek: Daně se živnostíkům sníží, firmy budou státu platit stejně
Fyzickým osobám se daně sníží, právnickým osobám zůstanou v současné úrovni, řekl Kalousek, Foto: TOP09 | zdroj: NašePeníze.cz

Daňová reforma by měla přinést mírné snížení daně z příjmu fyzických osob, daně pro právnické osoby by měly zůstat na současné úrovni. Na čtvrteční Euro business breakfast to řekl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

"Nechceme daně zvyšovat. Pokud bude můj návrh schválen, dojde k mírnému snížení daně z příjmu fyzických osob a daně z příjmu právnických osob zůstanou stejné," řekl Kalousek.

Celkové daňové zatížení právnických osob by Kalousek rád snížil v rámci penzijní reformy. Zatím je shoda na návrhu, aby byly odvody na straně zaměstnavatele sníženy o 1,8 procentního bodu. Celkově hodlá Kalousek systém jako celek co nejvíce zjednodušit.

Kalousek dále řekl, že cílem daňové reformy je nejprve reforma procesu, která byla naplněna přijetím Daňového řádu, který začal platit prvního ledna letošního roku. Dalším krokem má být reforma instituce, což má být projekt Jednotného inkasního místa (JIM) pro výběr daní a pojistného. A nakonec má přijít reforma legislativy, což bude nový zákon o daních z příjmu.

-Jiří Táborský | MED

Může se hodit:

- Daňová kalkulačka

- Daňové přiznání za 2010

- Daňový kalendář 2011

- Vzory aktuálních daňových tiskopisů ke stažení

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články