Kaufland začal konečně přijímat platební karty

20. 5. 2009 – 1:29 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Kaufland začal konečně přijímat platební karty
Foto:sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Prozatím některé prodejny Kaufland začaly jako jeden z posledních řetězců přijímat platební karty. Důvodem oddalování možnosti platit platebními kartami byly podle řetězce nízké marže na zboží a zároveň velké provize prostředníkům za platební transakce. V červenci by však platební karty měly přijímat všechny pobočky řetězce.


V úterý 12. května 2009 zahájil Kaufland pilotní provoz přijímání platebních karet v sedmi prodejnách obchodního řetězce Kaufland (Klatovy, Kolín, Nymburk, Praha 8, Benešov, Kutná Hora, Tábor). V celé obchodní síti řetězce bude možné nakoupit platební kartou od letošního července.

- Ženy utrácejí více, ale mají lepší přehled o svých penězích. Muži více užívají kreditky
- CashBack: Řetězce Spar a Globus začaly nabízet CashBack
- Češi nakupují více benzinu a nafty u hypermarketů

Možnost zaplatit jakoukoli debetní nebo kreditní kartou mají klienti obchodního řetězce Kaufland vůbec poprvé. Od roku 2008 poskytuje přijímání platebních karet také řetězcec Makro Cash&Carry ČR.

„Bezhotovostní platby kartou u nás rychle získávají na oblibě a obchodníci si to uvědomují. Doba, kdy pořízení platebních terminálů pouze zvažovali, je pryč. Dobře vědí, že v současnosti je možnost platby kartou nezbytností, uvedl Stanislav Šmolík,“ ředitel odboru akceptace platebních karet České spořitelny. „Přesto vidím na tuzemském trhu velký potenciál. Češi totiž stále nakupují kartou asi o polovinu méně často než je běžné v zahraničí,“ dodal Stanislav Šmolík.

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,160 25,280
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články