Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Svobodná cesta dostanou zpět všechny peníze

27. 7. 2010 – 13:12 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře Svobodná cesta dostanou zpět všechny peníze
Pojišťovna už také zajistila návrat do Čech 44 turistům, Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Desítky klientů českolipské cestovní kanceláře Svobodná cesta, která v pátek vyhlásila úpadek, dostanou od pojišťovny zpět všechny své peníze.

Agentuře Mediafax to v úterý řekla mluvčí České podnikatelské pojišťovny (ČPP) Renata Svobodová.

Pracovníci ČPP celý víkend zjišťovali potřebné údaje týkající se rozsahu a výše škody. "Konečná částka dosahuje 3,7 milionu korun, výše pojistné částky, kterou si u nás cestovní kancelář sjednala, tak je postačující pro odškodnění všech 400 klientů," řekla agentuře Mediafax Svobodová.

 

Psali jsme dříve: Zkrachovala další česká cestovní kancelář

 

Klienti, kteří si u zkrachovalé cestovní kanceláře Svobodná cesta objednali a zaplatili zájezd, na který však už nevyrazí, nyní musí vyplnit hlášení o pojistné události. "Formulář na to najdou na našich internetových stránkách. Dále musí přiložit platnou cestovní smlouvu a doklad o zaplacení zájezdu. Budeme tato hlášení shromažďovat a poté přistoupíme k jejich proplacení," vzkázala Svobodová. Více informací klienti získají na internetové stránce http://www.cpp.cz/skody/servis_oznameni_ck.asp, případně na klientské lince ČPP – 841 444 555.

Pojišťovna už také zajistila návrat do Čech 44 turistům, které krach jejich cestovní kanceláře zastihl na dovolené v Chorvatsku. Dopravce je odvezl v řádném termínu podle původního plánu.

Cestovní kancelář Svobodná cesta existovala na českém trhu přibližně 15 let, specializovala se především na cesty do Chorvatska. Patřila k menším cestovním kancelářím, ročně zajistila zájezdy pro tisíc až dva tisíce českých turistů.

V letošní sezoně je to už druhý konec cestovní kanceláře. Už dříve totiž ukončila činnost cestovní kancelář Sunny Days. Kvůli tomu, že nedostala pojištění proti úpadku, se transformovala na cestovní agenturu.

- Filip Sušanka, Mediafax

Kam dál?

- Odškodné za zkaženou dovolenou bude možná realitou

- AČCKA radí jak poznat problémovou cestovní kancelář

- Last minute zájezdy jsou v zahraničí podstatně levnější tvrdí cestovatel Jiří Kolbaba

- Last minute zájezdy jsou za stejné ceny jako vloni, cestovky doporučují Řecko

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články