Klientům českých i slovenských bank vadí stejné poplatky

31. 1. 2008 – 13:20 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Portál bankovnipoplatky.com vyhlásil 3. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. Tentokrát se anketa uskutečnila nejen v České republice, ale i na Slovensku. V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky.

Jaký poplatek je nejabsurdnější podle bank? Lidé nechtějí platit bankám poplatky Přichází zlatá doba pro naše bankovní účty MasterCard musí do půl roku snížit poplatky Nejabsurdnější bankovní poplatek? Zatím vede poplatek za nadměrný vklad Pro 3. ročník ankety jsme tyto vítězné poplatky nezařadili – ať mají šanci vyhrát i jiné absurdní a nesmyslné poplatky. Po skončení 3. ročníku ankety se uskuteční supervolba, tedy volba toho nejabsurdnějšího bankovního poplatku ze tří vítězných poplatků. Do 30. listopadu 2007 mohli návštěvníci webu nominovat bankovní poplatek, který považují za absurdní. Z těchto nominací jsme sestavili tabulku 20 poplatků, které byly nominovány nejčastěji. Počínaje 1. prosincem 2007 začalo dvoukolové hlasování. V prvním kole, které skončilo dnes 31. ledna, vybrali návštěvníci webu tři nejabsurdnější poplatky, které získaly největší počet hlasů: poplatek za nadměrný vklad (23,4%) – 6 382 hlasů poplatek za vedení běžného účtu (19,2%) – 5 229 hlasů poplatek za připsání úroku (13,8%) – 3 762 hlasů O těchto třech poplatcích budou nyní návštěvníci portálu bankovnipoplatky.com hlasovat ve finálovém kole. Na konci února 2008 pak vyhlásíme „nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2007“. Výsledky na Slovensku podobné jako v ČR V prvním kole hlasovalo celkem 27 301 lidí. Z ČR přišlo 25 861 hlasů a ze Slovenska 1 440 hlasů. Z výsledků vyplývá velmi zajímavé a překvapující zjištění, že v ČR a na Slovensku nominovali lidé do první trojice nejabsurdnějších stejné bankovní poplatky. Jen se lišilo pořadí. Zatímco v ČR vyhrál poplatek za nadměrný vklad se ziskem téměř 24% (na Slovensku na 2. místě, 16%), tak na Slovensku získal více než třetinu hlasů poplatek za vedení běžného účtu (téměř 39% hlasů). Autor: Patrik Nacher, provozovatel bankovnipoplatky.com