Komárkova KKCG skupuje hypotéky za sto milionů, zajímají je budoucí pohledávky

30. 10. 2011 – 19:20 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Komárkova KKCG skupuje hypotéky za sto milionů, zajímají je budoucí pohledávky
Celkový objem rizikových pohledávek zřejmě výrazně vzroste, Foto:NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Skupina KKCG nakoupila během několika měsíců hypotéky za víc než sto milionů korun, v nesplacených hypotékách vidí miliardový potenciál. V neděli o tom informoval server Týden.cz.

Jak server uvádí, pokud Evropa nezvládne dluhovou krizi a potrvá nízký růst v sousedním Německu, čeká i Česko vlna bankrotů a rostoucí nezaměstnanost. A ta je vždy úrodným polem pro obchod s pohledávkami.

"Celkový objem rizikových pohledávek zřejmě výrazně vzroste. Bude ale velmi záležet na tom, o jakou skupinu se jedná," uvedl Hynek Filip ze společnosti Sampa Invest, která se správou dluhů zabývá.

Daleko větší potíže se splácením budou podle něj mít domácnosti, kde objem rizikových úvěrů přímo souvisí s mírou nezaměstnanosti. Pokud poroste počet nezaměstnaných, rychle se rozšíří i řady dlužníků.

S tím podle serveru počítá například skupina KKCG čtvrtého nejbohatšího Čecha Karla Komárka, jež vidí v nesplacených hypotékách (a potažmo i atraktivních zastavených nemovitostech) miliardový potenciál. Podle investičního ředitele KKCG Miloslava Vyhnala nakoupila skupina během několika měsíců hypotéky za více než sto milionů korun.

"Banky jsou sice stále v přístupu ke svým klientům spíše konzervativní, ale i to se pomalu mění," je přesvědčený Vyhnal. U Komárka se na hypotéky specializuje společnost BPI, která spolupracuje s realitní skupinou Bonux Group.

 

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články