Komunisté i ČSSD chtějí trestat úspěšnost vyšší daní

9. 4. 2009 – 7:38 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Komunisté i ČSSD chtějí trestat úspěšnost vyšší daní
Foto:sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Vystudovali jste vysokou školu a získali práci svých snů s platem nad 83tis. korun? Pak téměř polovinu odvedete státu! Ano, to je návrh KSČM na zdanění úspěšnosti. Podobné plány má také Jiří Paroubek, který mluví o tom, že v případě vyhraných voleb podobnou daň pro \"bohaté\" zavede.- Firmy se bojí, aby nebyl sestavením vlády pověřen Jiří Paroubek
- České a slovenské firmy využívají jako daňový ráj hlavně Nizozemí
- Ministerstvo financí požádalo finanční úřady o vstřícnost vůči firmám v problémech
- Ministerstvo financí připravuje zcela nový zákon o daních z příjmů
- Daňový ráj loni přilákal 740 firem

Podle KSČM by již od příštího roku měli platit \"bohatí\" lidé 40ti procentní daň místo dosavadních 15ti procent. Jiří Paroubek zase mluví o tom, že pokud vyhraje volby, zavede daň u platů nad 100 tisíc korun 38 procent. Novelou zákona o daních z příjmů se nyní zabývá Poslanecká sněmovna.

Podle ekonomů to povede opět k situaci kdy lidé hledali způsoby jak co nejvíce snížit své příjmy pro oči daňových správců. Stát si tak příliš nepomůže, jen donutí podnikatele i jiné úspěšné zaměstnance vymýšlet způsoby jak nebýt diskiriminováni a být zařazeni do běžné daňové skupiny mezi ostatní obyvatele ČR. Platy tak zaměstnavetelé v případě výhraných voleb ČSSD budou pravděpodobně nuceni těmto zaměstnancům vyplácet jinými způsoby. Mezi ně mohou patřit například nadstandardní placení dovolených, služební automobily, nebo bydlení na účet zaměstnavatele.

ČSSD i Komunisté jsou pravděpodobně toho názoru, že žádný úspěch nesmí zůstat nepotrestán a úspěšnost se nevyplácí.

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články