Koncesionářské poplatky za televizi by měli platit všichni, chce nový ministr

- Naše peníze autor: Redakce NašePeníze.cz

Nový ministr kultury Daniel Herman, který by měl začít resortu šéfovat už ve středu, pořádně hne žlučí těm, kteří považují koncesionářské poplatky za zlodějnu a přežitek.

Nový ministr kultury Daniel Herman, který by měl začít resortu šéfovat už ve středu, pořádně hne žlučí těm, kteří považují koncesionářské poplatky za zlodějnu a přežitek. Foto:SXC, Text:MED

Nový ministr kultury Daniel Herman, který by měl začít resortu šéfovat už ve středu, pořádně hne žlučí těm, kteří považují koncesionářské poplatky za zlodějnu a přežitek. Foto:SXC, Text:MED , zdroj: NašePeníze.cz

Lidovecký ministr, který donedávna šéfoval Ústavu pro studium totalitních režimů totiž chce, aby se Česká republika při vybírání poplatků za televizi a rozhlas inspirovala v sousedním Německu, kde musejí platit všichni.

I ti, kteří televizi doma vůbec nemají nebo je jim veřejnoprávní vysílání úplně ukradené, protože mají kabelovou televizi, kde je kanálů mnohem víc. Herman to uvedl v rozhovoru pro MF DNES.

"Každopádně je důležité zachovat veřejnoprávní média. Regulují komerci. Německý model je inspirativní v mnoha ohledech," uvedl mimo jiné Herman.

Informace o plošných poplatcích se navíc objevují v době, kdy veřejnoprávními médii v Česku zmítá celá řada skandálů a podezření, že vedení ovlivňuje podobu zpravodajství.

 

Tagy: poplatky poplatek televize rádio 2014 Koncesionářské poplatky