Mateřská by měla být vyšší míní lidé

7. 2. 2010 – 19:05 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Mateřská by měla být vyšší míní lidé
Mateřská dočasně klesla, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Za správné považuje v dobách hospodářské krize většina účastníků exkluzivního průzkumu navýšení stávající mateřské. Naopak v případě investování státních finančních prostředků do Afghánistánu panuje většinový odpor. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP
 

Jak ukázal exkluzivní průzkum s vládou plánovanými výdaji na vyslání tanků a letadel do Afghánistánu nesouhlasí 65,7% dotázaných.

- Spočítejte si: Nemocenská a náhrada mzdy 2010

Zcela opačně je tomu však v případě návrhu levicového spektra, které podporuje navýšení stávající mateřské na její hodnotu z roku 2006. S tímto státním výdajem finančních prostředků na podporu mladých rodin vyjádřilo souhlas 59,9% dotázaných.

Zjištěné výsledky korespondují s průzkumem, který se uskutečnil ve dnech 5.-21. ledna 2010, kdy 61,4% dotázaných vyjádřilo souhlas se zvýšením mateřské. Ta byla přitom snížena zhruba o pětinu v minulém roce v rámci vládního úsporného balíčku.

Vládou zvažované posílení české mise v Afghánistánu o sto vojáků pak nemělo v průzkumu , který probíhal ve dnech 5.-21. ledna 2010 a který byl zaměřen na zjišťování názorů veřejnosti na některé již předložené či zvažované vládní a poslanecké návrhy zákonů, podporu 53,7% dotázaných.

Jak v lednu, tak i v únoru tedy panuje všeobecný příklon k podpoře mladých rodin a naopak je patrné většinové odmítání navyšování investic v oblasti
české mise v Afghánistánu.

Kam dál?
- Mateřská dovolená - na co máte nárok?
- Lidé souhlasí se zvýšením mateřské, 13. důchody ale odmítají
- Nemocenská i mateřská v roce 2010 dočasně klesne - prý na rok
- Jak si zajistit slušnou mateřskou
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,650 24,750
USD 23,450 23,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články