Ministerstvo školství dá na Velkou cenu České republiky v Brně 20 milionů

9. 3. 2011 – 19:07 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ministerstvo školství dá na Velkou cenu České republiky v Brně 20 milionů
Vedení brněnského automotodromu musí uhradit promotérům seriálu mistrovství světa zalistovací poplatky ve výši zhruba 70 milionů korun, Ilustrační foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo školství přispěje na brněnskou Velkou cenu motocyklů 20 miliony korun. Novinářům to ve středu řekl ministr školství Josef Dobeš (VV).

Rozhodl jsem se po jednání s hejtmanem kraje Michalem Haškem. Ministerstvo na tento podnik přispívalo i v minulých letech. Jedná se o podnik, který je znám v celé republice. Podle některých odhadů dokáže každoročně vygenerovat ekonomický přínos ve výši 200 milionů. Myslím si tedy, že jeho podpora je více než vhodná," řekl Dobeš.

Dobešův příspěvek přichází poté, co se jihomoravský hejtman Hašek a primátor Brna Roman Onderka (oba ČSSD) obrátili na vládu s žádostí o dotaci na konání tohoto závodu, který je součástí Mistrovství světa silničních motocyklů.

 

TIP: Český motocykl FGR Midalu sklidil na výstavě veleúspěch - Zlaté české ručičky pořád fungují

 

"Dnešní jednání s ministrem Dobešem považuji za první, ne však jediný krok k záchraně Grand Prix v Brně," řekl Hašek. Podle něj teď bude nutné jednat s ministrem financí, ministrem pro místní rozvoj a dalšími členy vlády. "Ještě zdaleka není vyhráno," řekl jihomoravský hejtman.

Podniku hrozí po letošním konání konec, protože vedení brněnského automotodromu musí uhradit promotérům seriálu mistrovství světa zalistovací poplatky ve výši zhruba 70 milionů korun. "Pokud nás nepodpoří stát, jede se letos Velká cena České republiky v Brně naposledy. Nejsme schopni z vlastních zisků zaplatit poplatky, které proti minulým letům vzrostly dvojnásobně," řekla agentuře Mediafax předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

-Zuzana Fojčíková, Jiří Nováček | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,840
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články