Ministerstvo vnitra má potíže, chybí 700 milionů. Nemá peníze takřka na nic

29. 4. 2011 – 8:35 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ministerstvo vnitra má potíže, chybí 700 milionů. Nemá peníze takřka na nic
Už nyní podfinancovaný resort vnitra je doslova drcen drastickými škrty, peníze nejsou takřka na nic, Foto:PČR | zdroj: NašePeníze.cz

Nový ministr vnitra Jan Kubice musí hned po svém nástupu do čela rozsáhlého resortu řešit vážný problém. V rozpočtu vnitra na letošní rok totiž chybí zhruba 700 milionů, které ministerstvu za IT a komunikační služby fakturuje jemu podřízená Česká pošta, píše v pátečním vydání deník Právo.

A vnitro teď musí přijít na to, kde peníze pro poštu v už tak velmi napjatém rozpočtu vezme, respektive kde ušetří. Zároveň se ale úřad snaží přehodnotit některé smlouvy, které s poštou v minulosti uzavřel. Právu to potvrdil Kubiceho mluvčí Pavel Novák.

Situace je o to vážnější, že ministerstvo nemá ekonomického náměstka, dosavadního hlavního ekonoma Jiřího France totiž Kubice den po svém nástupu do ministerského křesla vyhodil a příchod jeho nástupce zatím neohlásil, uvádí Právo.

Už nyní podfinancovaný resort vnitra je doslova drcen drastickými škrty, peníze nejsou takřka na nic. Kubiceho předchůdce v čele vnitra a šéf Věcí veřejných Radek John loni zejména policisty a hasiče uklidňoval tím, že letošní rok bude sice bolestivý, ale že v následujících letech už se výrazné rozpočtové škrty vnitra na rozdíl od dalších resortů nedotknou. Jenže v současné době se ukazuje, že situace bude přesně opačná: i v příštím roce si totiž ministerstvo vnitra bude muset velmi výrazně utáhnout opasek. Jen na běžné provozní výdaje bude mít k dispozici o 88 milionů méně než na letošek, informuje Právo.

-Zdenek Michora | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 29.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,250 24,370
USD 22,070 22,250
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články