Ministerstvo vnitra podává trestní oznámení kvůli dalším předraženým nákupům

11. 7. 2011 – 17:25 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ministerstvo vnitra podává trestní oznámení kvůli dalším předraženým nákupům
Jde už o několikáté trestní oznámení na základě auditu, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zakázky na rekonstrukci hotelu Vltava nebo vybavení interiéru lovecké chaty Na Tokáni budou prošetřovat kriminalisté. Na předražených zakázkách mohlo ministerstvo vnitra přijít až o 8,2 milionu korun, proto rezort podává trestní oznámení, řekla v pondělí Markéta Matlochová z ministerstva vnitra.

"U těchto zakázek si Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra (ZSMV) nechalo vypracovat znalecké posudky, které potvrdily předražení dodávek někdy až trojnásobné oproti obvyklým cenám," uvedl ředitel ZSMV Tomáš Homola.

Oznámení by mělo co nejdříve přijít na Vrchní státní zastupitelství Praha, navazuje na forenzní audit, který si ministerstvo vnitra (MV) nechalo vypracovat na začátku letošního roku. Podezření se týká kromě rekonstrukce hotelu a vybavení interiéru také dodávky kuchyňky do sídla Zařízení služeb pro MV v pražské Přípotoční ulici.

"Odpovědní lidé už v Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra nepracují, personální změny proběhly s prvním trestním oznámením v první polovině letošního roku," odpověděl na dotaz tiskový mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Jde už o několikáté trestní oznámení na základě auditu. Například v únoru podal bývalý ministr vnitra Radek John (VV) oznámení kvůli kontraktu za 54 milionů korun s firmou Dočista na praní policejních uniforem. Společnost prý získala zakázku za nestandardních podmínek a její služby byly předražené.

-MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,230 25,350
USD 23,590 23,770
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články