Na poště konečně půjde platit kartou

9. 7. 2015 – 8:58 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Na poště konečně půjde platit kartou
Česká pošta vypsala na konci roku 2014 výběrové řízení na partnera (acquirera), jehož prostřednictvím bude možno platby platebními kartami na poštách realizovat, a následně podepsala smlouvu o spolupráci s ČSOB. Foto: cpost | zdroj: NašePeníze.cz

Česká pošta významně pokročila ve snaze uspokojit poptávku zákazníků platit platebními kartami VISA a Mastercard na přepážkách pošt. Postupné zavádění akceptace těchto karet začne letos na podzim a bude pokračovat v několika vlnách od největších pošt po ty, na kterých je to z pohledu počtu transakcí ekonomicky opodstatněné.

"Česká pošta není v pozici typické pro běžného obchodníka. Portfolio služeb České pošty zahrnuje významnou část služeb, jejichž součástí jsou úhrady hotovosti nebo vklady tak zvané „svěřené hodnoty“, kterou Česká pošta posílá dále adresátovi (např. dobírka, SIPO)." uvádí zpráva České pošty.

Placení platebními kartami na přepážkách pošt dosud brzdila výše poplatku, která by musela být promítnuta buď do koncové ceny pro zákazníka, nebo do nákladů České pošty. V současnosti přichází v rámci EU nová regulace upravující část tzv. mezibankovního poplatku placeného vydavateli karty (interchange fee) za používání platebních karet, což usnadňuje zavedení plateb kartami na poštách.

Česká pošta vypsala na konci roku 2014 výběrové řízení na partnera (acquirera), jehož prostřednictvím bude možno platby platebními kartami na poštách realizovat, a následně podepsala smlouvu o spolupráci s ČSOB.

„Jsem rád, že po letech úvah a debat, dostala akceptace platebních karet na poštách konkrétní obrysy a od teoretických úvah jsme přešli k reálným činům,“ říká generální ředitel české pošty Martin Elkán a dodává „Placení platebními kartami budeme na pobočkách české pošty zavádět postupně a to od podzimu letošního roku. Nejdříve bude možné platit kartami na největších poštách. Tam se realizuje největší počet transakcí a vyjdeme tak vstříc největšímu počtu našich zákazníků.“

„Česká pošta je pro nás strategickým partnerem a o všeobecnou akceptaci karet na jejích pobočkách dlouhodobě usilujeme. Výsledek tohoto výběrového řízení je pro nás velmi povzbudivý a těší nás, že budeme moci přispět ke zvýšení komfortu klientů České pošty a přispět k modernizaci jejích poboček,“ říká John Hollows, generální ředitel ČSOB. „V co nejkratší možné době začneme dle zadání České pošty vybavovat vybrané pobočky moderními snímači bezkontaktních platebních karet a školit pracovníky, kteří je budou obsluhovat. S ohledem na stále se zvyšující oblibu plateb kartami jsme připraveni v budoucnu umožnit tento způsob plateb v co nejširším rozsahu sítě České pošty,“ doplňuje.

Smlouva s ČSOB o acquiringu je uzavřená do roku 2017.

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články