Nebeslev.cz, aneb pozor na slevový portál!

4. 2. 2014 – 17:55 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nebeslev.cz, aneb pozor na slevový portál!
Na portálu pro mimosoudní řešení sporů VašeStížnosti.cz byly podány desítky stížností na společnost Nebeslev s.r.o., jež se nejčastěji týkaly nedodání zboží či služeb a následného nevrácení zaplacených finančních částek. Foto:SXC, Text:dTest | zdroj: NašePeníze.cz

Na portálu pro mimosoudní řešení sporů VašeStížnosti.cz byly podány desítky stížností na společnost Nebeslev s.r.o., jež se nejčastěji týkaly nedodání zboží či služeb a následného nevrácení zaplacených finančních částek.

Slevový portál Nebeslev.cz se totiž dostal do finančních potíží. Dodavatelé odmítají přijímat vouchery s odůvodněním, že jim Nebeslev již delší dobu neplatí. Je zřejmé, že slevový portál inkasoval peníze od spotřebitelů, ovšem dodavatelům nezaplatil. Tím došlo k bezdůvodnému obohacení a zákazník má právo na jeho vydání.

 

 

Nebeslev s.r.o. se prezentuje jako pouhý zprostředkovatel, nikoliv dodavatel zboží či služeb. Nárok na dodání služeb, výrobků nebo vrácení kupní ceny by tedy měl řešit vždy konkrétní dodavatel. Na druhou stranu je ve všeobecných obchodních podmínkách portálu uvedeno, že případné odstoupení od smlouvy má být adresováno společnosti Nebeslev s.r.o., jež se zároveň zavazuje k vrácení kupní ceny do 30 dnů v rámci takzvané Garance spokojenosti, a to v případě, kdy voucher nebyl využit nebo poskytovatel plnění odmítl.

Nebeslev v insolvenci

Se společností Nebeslev s.r.o. bylo dne 20. srpna 2013 zahájeno insolvenční řízení, nyní je ve stavu před rozhodnutím o úpadku, proto jakékoliv nákupy na portálu Nebeslev.cz jsou v současné době riskantní. Pohledávky je třeba uplatnit co nejdříve u Krajského soudu v Ostravě. Pro konkrétní postup mohou spotřebitelé kontaktovat naši poradnu na telefonním čísle 299 149 009.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články