Nejabsurdnější poplatky nominované klienty - pokračování

23. 11. 2009 – 20:31 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nejabsurdnější poplatky nominované klienty - pokračování
Foto: bankovniPoplatky.com | zdroj: NašePeníze.cz

Do aktuálního ročníku jsou nominovány poplatky, které loni skončily na druhém až desátém místě. Další poplatky mohou navrhovat návštěvníci webu od 1. do 30. listopadu. Dosavadní zajímavé a nevšední návrhy.


Úhrada za výpis, Eva Ptáčková
Platím úhradu za výpis z účtu po připsání státní podpory, vtip je v tom, že žádnou státní podporu na toto stavební spoření nepobírám, což je uvedeno ve smlouvě.

- Fincentrum Banka roku 2009: Bankou roku je Česká spořitelna
- Nejabsurdnější nominované poplatky klienty

Poplatek za upomínku, Jana Nováková
Pokud chcete zrušit účet u Poštovní spořitelny, nekončí to dnem podání žádosti na poště a odevzdáním platební karty, kterou před Vašimi zraky úřednice týž den znehodnotí (rozstřihne). Zrušení trvá 45 dní, kdy už nemůžete využívat žádných služeb banky, ale je Vám strženo za vedení účtu, za výpis a běda, pokud nemáte na účtu nějaký zůstatek, banka Vám zašle upomínku, za jejíž vyhotovení Vám účtuje 400 Kč.

Platba za neexistující kartu, Nina Rydlová
Jelikož jsem měla v KB vedený účet, který jsem moc nevyužívala, rozhodla jsem se změnit tzv. \"profil účtu\" s nadějí, že snad budu za vedení účtu platit méně. Pracovník banky vyhověl mé žádosti a ke \"staronovému\" účtu mi také vydal platební kartu s informací, že se s ní nedá platit v zahraničí a proto musím mít karty 2. Za tuto druhou kartu se však vybírá poplatek 700 Kč. Jelikož platby v zahraničí provádím, nezbylo mi nic jiného, než přijmout i tuto druhou kartu. Při vyzvednutí platebních karet na pobočce mě obsluhoval již jiný zaměstnanec a ptal se, proč jsem si nechala vystavit dvě karty k účtu. Vysvětlila jsem situaci a bylo mi řečeno, že i s první kartou lze v zahraničí platit, tak jsem tu druhou kartu stornovala. Za dva týdny mi samozřejmě banka strhla z účtu oněch 700 Kč, aniž by jí zajímalo, že karta v podstatě nikdy nebyla mnou převzata a navíc se jednalo o mylné informace o kartách ze strany banky. Navíc KB strhávala z účtu během měsíce různé sumy, které nazývala jednoduše \"poplatek\". Ale přesně za co - to jsem se nikdy nedozvěděla. Dnes už mám však účet u jiné banky.

Poplatek za vrácení přeplatku,  JK
U společnosti CETELEM jsem si nechala vyčíslit zůstatek pro předčasné splacení úvěru. Částku, která mi byla sdělena, jsem dle instrukcí poslala na úvěrový účet. Asi 14 dní na to mi přišel dopis, že na úvěrovém účtu je přeplatek 720 Kč, tento přeplatek mi pošlou poštou po stržení POPLATKU ZA VRÁCENÍ PŘEPLATKU 100 Kč. Snažit se to pochopit by bylo asi marné, ničeho jsem se ani po několika e-mailech nedovolala, tak jsem se smířila se složenkou 620 Kč. Tohle je prostě taky pěkná absurdita!

Rozdíl mezi soukromými a podnikatelskými účty, Helena Sasová
Mě také děsí další výmysl bank, tj. rozlišení bankovních poplatků u účtů osobních a podnikatelských. Copak má banka vyšší náklady u spravování účtů podnikatelských, že účtují mnohonásobně vyšší poplatky? To ale dělají i zahraniční banky. Co je bance vlastně do toho, zda někdo využívá účet k podnikání nebo k soukromým účelům. U fyzických osob je to stejně propojené.

Veselý příběh, Zbyněk
Také se podělím o takový veselý příběh, který se mi stal asi před rokem. Banka mi preventivně zablokovala platební kartu, protože se obávala zneužití. Bylo totiž zjištěno, že jsem vybíral peníze v bankomatu, ve kterém bylo následně zjištěno kopírovací zařízení. Bohužel mi toto nikdo neoznámil (tel. číslo na mě určitě mají, protože mi neustále nabízí \"výhodné\" půjčky) a já jsem se ocitnul v dost svízelné situaci, když jsem prost hotovosti platil PHM na čerpací stanici. Zařízení stroze ohlásilo \"zadržte kartu\" pumpařka se na mě dívala jako na zločince a požadovala hotovost. Tu jsem samozřejmě neměl a tak jsem volal manželce, která za mnou musela jet asi 50 km, aby mi předala peníze. Plný dojmů jsem tedy přijel na pobočku, abych si požádal o vystavení nové karty. Po vyřízení formalit jsem šel na pokladnu vybrat peníze, abych vydržel do té doby, než mi nová karta přijde. Hádejte co mě tam čekalo? No ano, hádáte správně - poplatek za výběr :-).

Poplatek za stoplistaci karty při rušení účtu, Marek
Teď už to vzhledem k novým pravidlům není na nominaci, ale přesto se podělím o zkušenost. Těsně před novým sazebníkem jsem rušil účet u KB (protože mě fakt naštvali neustálým měněním pravidel v můj neprospěch). K účtu jsem měl virtuální platební kartu (pouze papír s číslem karty k placení na internetu), roční poplatek asi 30 Kč, tedy nic závratného. Při rušení účtu mi bylo sděleno, že protože zmíněnou kartu nemohu vrátit fyzicky (jak taky, když neexistuje), dává ji banka na stoplist. Dost jsem se podivil, když si za tu (mnou nepožadovanou) stoplistaci banka strhla 150 Kč, tedy 5 ročních poplatků za kartu. Nemám zkušenosti s rušením účtů u bank, ale jestli to takto probíhá všude, tak se \"zrušení účtu zdarma\" může při skrytých poplatcích za zrušení všech služeb slušně prodražit.

Poplatek za vyplnění papíru, Jana Terelová
V září letošního roku jsem si chtěla vzít reklamou tolik opěvovanou půjčku (\"Půjčí mi málo i hodně, ale vždycky výhodně!\") u Poštovní spořitelny. Za vypsání žádosti jsem zaplatila \"pouhých\" 50 Kč, abych se vzápětí dověděla, že mi půjčka nemůže být poskytnuta. Jako kdybych tu padesátikorunu hodila před poštou do kanálu. 

Poplatek z poplatku, Andrea
Mám hypotéku u Raiffeisenbank, za kterou platím poplatek za vedení úvěrového účtu 150 Kč. Za odečtení tohoto poplatku z mého účtu si banka ještě strhne 4 Kč. Poplatek z poplatku…

Počáteční vklad na účet, Helena Sasová
Jsme občanské sdružení, které si chtělo sáhnout na peníze z grantového fondu krajského úřadu, abychom mohli pomáhat našim klientům. Podmínky pro podání žádosti o grant jsou také velmi absurdní, ale na to žádná anketa, bohužel není. Jednou z těch podmínek je i zřízení bankovního účtu na IČO organizace. To ale stojí peníze, které z grantu použít nelze. Kde tedy na to vzít? Pořídili jsme si účet u Poštovní spořitelny, která inzerovala vedení účtu zdarma. To nám stačilo, protože jsme s účtem nepotřebovali disponovat. Pouze vybrat peníze, které od kraje přišly (všechno platíme v hotovosti). Při zřízení účtu nám bylo sděleno, že podmínkou založení účtu je počáteční vklad 500 Kč, který je nutné vložit v hotovosti na přepážce. Vzala jsem tedy svých 500 Kč a vložila je na účet. Z výpisu jsem pak zjistila, že nám z těch 500Kč strhli 12 Kč za vklad hotovosti na přepážce. Je to absurdní. Pochopila bych to, kdyby to byla už běžná transakce. Ale podmínit vznik účtu vkladem a pak za to chtít zaplatit?

mBank, Panter
Utekl jsem před rokem k mBank od České spořitelny, u které jsem měl soukromý, firemní a hypoteční účet. Účtovala si poplatky snad i za pohled na jejich budovu. Za těch pár hodin běhání (do nichž počítám i jednu 100 km osobní návštěvu v Praze kvůli vyřízení převodu hypotéky) to opravdu stálo - udělal jsem to před rokem a za tu dobu jsem na poplatcích a úrocích ušetřil 14 500 Kč. A to přes účty netočím žádné horentní sumy - na firemním účtu mám tak 100 pohybů za rok, na soukromém, odhadem 200 a když k tomu připočtu mnohem výhodnější úrokovou sazbu na hypotéce a žádné poplatky za vedení účtů, není co řešit.

Zvolte další nejabsurdnější bankovní poplatek

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,160 25,280
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články