Nejhorší hospodář na ministerstvu dopravy byl podle Bárty Řebíček

7. 8. 2010 – 20:34 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nejhorší hospodář na ministerstvu dopravy byl podle Bárty Řebíček
Stavební firmy nechá Bárta podle svých slov "vyhladovět", Foto:ŘSD | zdroj: NašePeníze.cz

Nejhorší hospodář na ministerstvu dopravy byl Aleš Řebíček (ODS). Prohlásil to v sobotním rozhovoru pro Mladou frontu Dnes současný šéf Ministerstva dopravy Vít Bárta (VV).

Tvrdí, že za jeho éry se začalo nejvíce stavět, ačkoliv už tehdy muselo být podle něj zřejmé, že peníze na stavby budou chybět.

"Je to jednoznačně ministr, který začal dobu, kdy se rozdávalo víc, než mělo. Za éry Aleše Řebíčka se začalo stavět nepoměrně tomu, co měl v pomyslném batohu k dispozici," řekl Bárta. V současné době se tedy nebudou vyhlašovat žádné nové veřejné zakázky, protože, jak ministr tvrdí, "nemám peníze ani na to, co jsem zdědil".

Na obhajobu Řebíčka řekl jen to, že měl podporu premiéra Mirka Topolánka (ODS), který slíbil velké investice do dopravní infrastruktury. "Měl podporu premiéra i ministra financí, takže mohl projektovat velkolepé plány," řekl Bárta.

Stavební firmy nechá současný ministr podle svých slov "vyhladovět". "Stavět budou jen ti, kteří dají slevy," řekl. Současně kritizoval to, jakým způsobem se chová stát vůči občanům při výkupu pozemků, tvrdí, že se za chování státu "hluboce styděl".

Vzhledem k úsporám na ministerstvu plánuje, že do budovy sídla resortu, bývalé budovy ÚV KSČ nastěhuje podřízené organizace, které jsou nyní "neefektivně a nesmyslně" v několika budovách. Bártu budova dráždí. Jako příklad uvedl mramorové schodiště, které si dřívější generální tajemník KSČ Gustáv Husák nechal vybudovat. Přiznal ale, že ho využívá, když spěchá, protože ústí na vnitřní dvůr, kde je zvláštní vjezd pro auto.

-Jitka Zadražilová, Mediafax

Kam dál?

- Ministerstvo dopravy bude šetřit, zkontroluje podezřelé smlouvy

- Škrty zastaví výstavbu dálnic. Pomoct může soukromý investor

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,420
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články