Nejlevnější benzín i naftu natankujete obvykle v pondělí

- Ceny PHM autor: Redakce NašePeníze.cz

Odložit tankování z víkendu až na pondělí se vyplatí. Z porovnání vývoje cen v jednotlivých dnech týdne vyplývá, že benzin i nafta zpravidla bývají začátkem týdne levnější, informuje v sobotním vydání deník MF DNES.

S podobným zjištěním přišel před třemi lety německý autoklub ADAC, rozdíl byl mnohem výraznější než v Česku - v přepočtu až o korunu, Foto:Radka Malcová

S podobným zjištěním přišel před třemi lety německý autoklub ADAC, rozdíl byl mnohem výraznější než v Česku - v přepočtu až o korunu, Foto:Radka Malcová,zdroj: NašePeníze.cz

MF DNES provedla srovnání na základě dat společnosti CCS od roku 2005. V pondělí byl natural levnější než v neděli v 265 případech, podražil 73krát. U nafty je rozdíl ještě výraznější.

TIP: Graf a vývoj cen PHM najdete zde

Důvodem poklesu je víkendová poptávka po palivech, která je mnohem vyšší než během týdne kvůli cestám na chalupy či výletům a návštěvám. V týdnu ceny postupně rostou, o víkendu je pumpaři drží nahoře a v pondělí mohou jít kvůli menší poptávce zase dolů.

Průměrný pokles se sice pohybuje jen v řádu jednotek haléřů. Ale jde o zprůměrované ceny ze dvou tisíc pump po celé zemi, u konkrétních prodejců tak může být pokles výraznější, píše MF DNES.

S podobným zjištěním přišel před třemi lety německý autoklub ADAC, rozdíl byl mnohem výraznější než v Česku - v přepočtu až o korunu. ADAC dokonce stanovil, že nejlepší doba pro tankování je v pondělí mezi 11. a 17. hodinou. Poté, co o tom hromadně informovala německá média, začali prodejci cenu měnit zcela neočekávaně a bez jakékoliv strategie, popisuje MF DNES.

-Zdenek Michora | MED

Tagy: benzín nafta ceny cena nejlevnější