Některé benzínky mají až 8 korun z jednoho litru benzínu, i nafty

- Ceny PHM autor: Redakce NašePeníze.cz

Cena ropy od léta spadla téměř o čtvrtinu, ale cena benzínu a nafty v Česku se nesnižuje. Někteří prodejci teď mají historicky nejvyšší marži na každém litru. U těch nejdražších stanic je to až 8 korun z jednoho litru.

Pumpaři si opravdu přicházejí na své. Letošní říjen je z hlediska výše marží na naftě a benzinu rekordní. Foto:SXC, Text.MED

Pumpaři si opravdu přicházejí na své. Letošní říjen je z hlediska výše marží na naftě a benzinu rekordní. Foto:SXC, Text.MED , zdroj: NašePeníze.cz

Pumpaři si opravdu přicházejí na své. Letošní říjen je z hlediska výše marží na naftě a benzinu rekordní. "Ceny ropy na světových trzích vyjádřených v českých korunách od června klesly zhruba o 15 procent. Zatímco ceny benzínu a nafty u pump na to nijak nezareagovaly," prozradil analytik Pavel Sobíšek.

Většina prodejců snížila ceny jen zanedbatelně - z nákupních cen přibližně o 1,5 procenta. Pro naši peněženku to ale znamená jen pár desítek haléřů.

Někteří prodejci s cenou dolů přece jen šli. Dá to ale práci je najít - je jich totiž minimum. "Naše firma samozřejmě reaguje na to hned, to znamená, že ta cena vychází teď s tím korunovým rabatem," uvedl Petr Ondra z Tank Ono.

Podle analytiků se nižších cen snad dočkáme už v listopadu.

 

Tagy: benzín nafta ceny marže phm aktuální