Němci se chtějí vrátit k marce

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Většina Němců by přivítala návrat k marce, vyplývá z průzkumu společnosti Forsa. Pro opětovné zavedení měny, která se stala symbolem německého hospodářského zázraku, se vyslovilo 54 procent respondentů, informovala ve středu agentura AFP.

Přesto se většina Němců domnívá, že pro zemi je ekonomicky výhodnější navzdory dluhové krizi v eurozóně zůstat, Foto:SXC

Přesto se většina Němců domnívá, že pro zemi je ekonomicky výhodnější navzdory dluhové krizi v eurozóně zůstat, Foto:SXC,zdroj: NašePeníze.cz

S tímto krokem by navíc souhlasily více než dvě třetiny dotazovaných z regionu východního Německa.

V loňském roce se v obdobném průzkumu pro opuštění eura vyslovilo 51 procent, což poukazuje na skutečnost, že obliba společné měny v největší ekonomice klesá.

Přesto se většina Němců domnívá, že pro zemi je ekonomicky výhodnější navzdory dluhové krizi v eurozóně zůstat. Pouze 43 procent respondentů míní, že Německu by bylo lépe mimo eurozónu, 51 procent s tímto názorem nesouhlasí.

Celkem 18 procent lidí by hlasovalo pro politickou stranu, která by ve svém volebním programu prosazovala návrat marky. V oblasti východního Německa to bylo 23 procent.

-Simone Radacicova | MED

Tagy: Euro Německo peníze měna návrat marky marka