Německé banky přispějí k finanční pomoci Řecku

- Zahraniční autor: Redakce NašePeníze.cz

Německé finanční ústavy přispějí k finanční pomoci Řecku částkou 3,2 miliardy eur (zhruba 78 miliard Kč). Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na spolkového ministra financí Wolfganga Schäubleho.

Francouzské banky sjednaly v pondělí předběžnou dohodu, podle níž budou do roku 2014 reinvestovat 70 procent z postupně splácených řeckých dluhopisů, Foto:SXC

Francouzské banky sjednaly v pondělí předběžnou dohodu, podle níž budou do roku 2014 reinvestovat 70 procent z postupně splácených řeckých dluhopisů, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Německé banky budou stejně jako jejich francouzské protějšky reinvestovat do řeckých státních dluhopisů určitou část příjmů z dluhopisů, jimž do roku 2014 nadejde lhůta splatnosti.

Podrobnosti by měly být dojednány v nejbližších dnech.

Francouzské banky sjednaly v pondělí předběžnou dohodu, podle níž budou do roku 2014 reinvestovat 70 procent z postupně splácených řeckých dluhopisů do nových s předem určenými úroky a se splatností až 30 let. Banky ve Francii vlastní řecké dluhopisy za zhruba 15 miliard eur.

 

-Tomáš Králícek | MED

- Řekové se připravují na státní bankrot, vybírají účty a nakupují zlato

- Řecká vláda schválila úsporný plán, jak bude bojovat s vysokými dluhy?

Tagy: dluhopisy Německo banky Řecko peníze