Nestihnete kvůli pondělní stávce v dopravě odlet na dovolenou? Máte smůlu!

10. 6. 2011 – 19:30 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nestihnete kvůli pondělní stávce v dopravě odlet na dovolenou? Máte smůlu!
Stávka v dopravě ochromí Prahu a další velká města v pondělí 13. června, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Čeští turisté nemají nárok na odškodnění, když kvůli stávce v dopravě nestihnou zájezd či letadlo. V pátek o tom informoval viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o zásah vyšší moci, tedy neodvratitelnou událost, které nemohla cestovní kancelář či letecká společnost zabránit ani při vynaložení veškerého úsilí, klienti leteckých společnosti a cestovních kanceláří nemají v tomto případě nárok na žádné finanční odškodnění za způsobenou škodu v případě, že se nestihnou včas dostavit na odlet letadla či na odjezd zájezdu," sdělil Okamura.

TIP: Odboráři si zvykají vydírat. Stávka jen způsobí ztráty ve stovkách milionů

"Je tedy nutné, aby se klienti leteckých společností i cestovních kanceláří dostavili včas k nástupu na odlet či na zájezd. Jinak hrozí, že zájezd či letenka propadne bez náhrady," dodal.

Podle něj by měl klient, pokud už vědí, že může mít v pondělí problémy se včasným nástupem na odlet či na zájezd, ihned kontaktovat leteckou společnost či cestovní kancelář a poradit se o případných možnostech řešení.

Stávka v dopravě ochromí Prahu a další velká města v pondělí 13. června. Po pátečním jednání dopravních odborových svazů to uvedl Jindřich Hlas, prezident Federace strojvůdců.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články