Nová maturita se odkládat nebude

18. 5. 2009 – 11:54 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Nová maturita se odkládat nebude
Foto:sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová se po pečlivé analýze projektové přípravy nové maturity rozhodla, že nebude Poslaneckou sněmovnu žádat o další odklad konání zkoušky.


Podle názoru ministryně Kopicové probíhá příprava maturity podle stanoveného časového harmonogramu. Logistika celého projektu je v tuto chvíli dobře připravena.

\"Je mi jasné, že nová maturita je robustní a velice ambiciózní záležitost,\" říká Kopicová. \"Navíc proběhne příští rok poprvé, což s sebou nese i určitá rizika. Ta jsou ale dobře ošetřena a existují i různé záložní varianty. Mám ze současného stavu příprav velmi dobrý pocit a jsem přesvědčena, že zdárná realizace státní maturity příští rok je nejen žádoucí, ale i naprosto reálná.\"

- Státní maturita čeká žáky již za dva roky
- Jak bude probíhat nová maturita v Česku?
- K profesi učitele na ZŠ nebude stačit maturita

V dubnu letošního roku proběhlo první kolo \"maturitní generálky\" na reprezentativním vzorku 65 škol (několik tisíc žákyň a žáků), v říjnu se uskuteční celková generálka na všech školách. Podle ministryně Kopicové půjde o důležitý mezník pro vyhodnocení a případné drobné korekce v logistickém zabezpečení.

\"Už samotná existence generálky je pro maturanty obrovskou výhodou. Dostanou tak na začátku školního roku možnost vyzkoušet si maturitu nanečisto a připravit se tak na úspěšné složení zkoušky příští rok,\" je přesvědčena nová ministryně.

Nová maturita nepředstavuje jen příležitost, jak vrátit \"zkouškám z dospělosti\" někdejší prestiž, ale přispěje i k možnosti srovnání s ostatními evropskými zeměmi a posílí konkurenceschopnost českých žáků a žákyň.

Už 15. května začíná školení managementu škol i konzultační semináře pro učitele jazyků, bezprostředně bude navazovat i vzdělávání dalších maturitních funkcionářů. \"Nejdůležitější informace, podstatné zejména pro studenty, jsou již delší dobu k dispozici na internetové stránce nové maturity. Školení by ale měla rozptýlit obavy škol a seznámit pedagogy s detaily konání maturit. Na tento aspekt - přípravu pedagogů a maturitních funkcionářů - chci nyní klást zvláštní důraz,\" dodává Miroslava Kopicová.


Kurzy

Kurzovní lístek: 1.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,380 23,560
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články