Obchody ovládnou superkamery, které vás sledují po celý nákup

3. 3. 2010 – 8:32 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Obchody ovládnou superkamery, které vás sledují po celý nákup
Kamery v obchodech budou sledovat každý krok, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Úplně každý zákazník hypermarketu nebo obchodu s elektronikou bude už letos sledován kamerami po celou dobu svého nákupu. Českým řetězcům totiž došla trpělivost se stále drzejšími zloději a chystají se zavést revoluční sledovací technologii, píší ve středečním vydání Lidové noviny.

"S pomocí speciálních kamer pokryjeme úplně celou prodejní plochu. Každý návštěvník vejde do obchodu, náš systém se ho chytí a jde s ním po celou dobu strávenou v obchodě. Ví, kdy přesně vstoupil, kudy a kam šel, kdy se dostal k pokladně. Tuto informaci o každém jednotlivci umíme vykreslit i zpětně," popsal deníku Ondřej Kubát za společnosti CDI.cz, která systém vyvíjí.

 

<%Anketa41%>

 

Inteligentní kamery v obchodech už za pár týdnů

 

Nejde přitom o vizi "Velkého bratra" ze vzdálené budoucnosti. Zkušební provoz v prvních prodejnách se prý rozjede během dvou až tří týdnů a už letos by systém rády zavedly přední sítě hypermarketů a prodejců spotřební elektroniky a také jeden z operátorů. Navíc je pravděpodobné, že se jejich počet bude zvyšovat. Již brzy se tak každý zákazník podle Lidových novin stane potenciálním podezřelým. Pracovníci bezpečnostních agentur si na základě zkušeností sami určí podezřelé chování, jako je neobvyklá trasa nákupu nebo určitý čas strávený na jednom místě. Pokud kamery zjistí, že někdo tato kritéria splňuje, samy upozorní ochranku.

Obchodníci se tímto způsobem snaží bojovat s nárůstem krádeží. O největší část tržeb přicházejí obchodníci kvůli zlodějům právě v Česku, které vede žebříček celé Evropské unie, píší Lidové noviny.

(Mediafax)

Kam dál?

- Za kamery na pracovišti hrozí firmám milionové pokuty

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,410
USD 23,340 23,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články