Odbory slibují další protesty. Konečně logické a smyslupné!

21. 11. 2011 – 13:20 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Odbory slibují další protesty. Konečně logické a smyslupné!
Odbory budou protestovat proti korupci a nevyřešeným kauzám, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Asociace samostatných odborů (ASO), druhá největší odborová centrála, bude v pátek pochodovat Prahou, a to z Palackého náměstí k Poslanecké sněmovně. Tímto způsobem chtějí odboráři protestovat proti korupci a žádají prošetření velkých kauz.

Nic proti odborům, určitě své místo mají. Bohužel se však říká "Kde nic není, ani smrt nebere". Něco na tom asi bude. Proto předešlé protesty proti pomalému růstu platů lékařů a státních zaměstnanců nemají prakticky význam, dokud se první nezastaví "bezhlavé a nestoudné" rozhazování státních peněz. Je tedy třeba v první řadě tlačit na politiky a snížit, nebo optimálně zastavit "rozkrádání" a plýtvání.

Odbory budou protestovat proti korupci a nevyřešeným kauzám

Mělo by jít o kauzu IPB, zbrojních zakázek, Diag Human, Opencard nebo třeba ProMoPro. "Protože politici zahráli tyto kauzy do autu, ukážeme občanům, že dokážeme dovést věci do konce a že upadající morálka začíná u vlády a u poslanců," uvedl Dufek.

Do zapojení v akci s názvem Proti korupci za vyšší životní úroveň nechtějí odbory nikoho nutit, občané budou muset přijít sami. Počet lidí, kteří by se mohli zúčastnit, nechtěl odhadovat. "Dopravu organizovat nebudeme," dodal.

Pochod má být i připomínkou akce před 22 lety na Letenské pláni, kam přišlo přibližně 500 tisíc lidí a požadovali vyšetření policejního zásahu proti demonstrantům ze 17. listopadu. "Po 22 letech mají lidé možnost se vyjádřit k největšímu sociologickému problému společnosti, a to nejen po hospodách" upozornil na korupci místopředseda ASO Jaroslav Pejša.

Korupce může být podle místopředsedy i hlavním problémem eurozóny. Předlužené jihoevropské státy jsou podle něj na špičce nejzkorumpovanějších států.

Dufek oslovil nejen další odborové organizace, ale i občanské iniciativy. "Zveme všechny nespokojené občany České republiky," upozornil.

Akce začne ve 12 hodin na mítinku na pražském Palackého náměstí, pochod skončí na Malostranském náměstí před Poslaneckou sněmovnou, kde protestující předají zákonodárcům prohlášení účastníků a požadavek na to, aby se zřídila vyšetřovací komise.

-NašePeníze.cz/MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 14.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,640 24,760
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články