Otevřeno nejmodernější datové centrum

17. 6. 2010 – 20:04 | Komerční sdělení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Otevřeno nejmodernější datové centrum
VSHosting s.r.o. - Otevřeno nejmodernější datové centrum | zdroj: NašePeníze.cz

Přední poskytovatel služeb server hostingu, dedikovaných a managed serverů – společnost VSHosting - rozšířil své technologické prostory otevřením dalšího datacentra v Praze pro několik tisíc serverů.

Datové centrum splňuje nejpřísnější kritéria pro provoz i těch nejnáročnějších internetových projektů.

Následující základní prvky dělají z tohoto datacentra jedno z nejmodernějších míst pro umístění serverů v ČR.

 

1. Inteligentní chlazení technologie

Serverovna je vybavena hermetickým oddělením „studené uličky“ od „teplé uličky“, čímž je zajištěna maximální efektivita při chlazení. V serverovně jsou použity nejmodernější chladící jednotky, díky kterým je možno při plně obsazené serverovně uchladit příkon 6 kW na jeden stojan. Každý stojan je vybaven průmyslovým čidlem teploty nasávaného vzduchu k serverům, což zajišťuje neustálou kontrolu a optimalizaci distribuce studeného vzduchu ke všem serverům. Každá klimatizační jednotka je vybavena vlastním chladícím okruhem, který v případě poruchy jednotky permanentně zabezpečuje kvalitní chlazení. Klimatizační jednotky jsou v konfiguraci minimálně N+1.

 

VSHOSTING

Pohled do studené uličky. Černé skříně jsou klimatizační jednotky.

 

2. Záloha el. energie

Není tajemstvím, že servery umístěné u VSHosting patří mezi ty s největší dostupností, a to právě i díky kvalitní soustavě napájení el. energií. Nové datacentrum je technologicky opět o krok napřed. Každý stojan je vybaven 6 jističi ze dvou nezávislých napájecích větví el. energie. Celá soustava je plně v redundanci minimálně N+1, a to vč. dieselových agregátů a UPS záložních baterií.

 

VSHOSTING

Diesel agregáty

 

3. Požár nemá šanci

Nové datacentrum je vybaveno nejmodernějšími aktivními i pasivními prvky ochrany před případným požárem. Veškeré prostory jsou chráněny inertním hasícím plynem FM-200, který zdolá požár v řádech desítek sekund bez poškození technologie.

VSHOSTING

Tlakové nádoby s inertním hasícím plynem FM-200

 

4. Páteřní konektivita VSHOSTING

Nové datacentrum je připojeno na páteřní síť VSHosting o rychlosti n x 10 Gbps s přímým přístupem do NIX.CZ (ČR), SIX.SK (SR) a dalších evropských peeringových center a k několika tranzitním operátorům. VSHosting jako jeden z mála poskytovatelů neomezuje přenos dat.

 

5. Stálé technické oddělení a servisní středisko přímo v datacentru

Jednou z priorit VSHostingu jsou co nejrychlejší reakční doby na požadavky klientů. Z tohoto důvodu je přímo v datacentru zřízeno stálé technické oddělení a servisní středisko pro dedikované a managed servery, které garantuje opravu serveru do 60 minut. Vyřešení požadavku na restart serveru či připojení KVM over IP klient je realizováno v průměru za méně než deset minut.

Díky stálému technickému oddělení jsou rozpoznány výpadky u monitorovaných služeb a serverů okamžitě a nevzniká tak zbytečná prodleva s řešením technického problému.

 

Ekonomická výhodnost řešení

Umístění vlastního serveru k VSHostingu ve špičkovém datacentru včetně páteřního internetového připojení je možné již od 1 145 Kč bez DPH měsíčně za 1U server. V rámci server hostingu je k dispozici 1 Gbps připojení do páteřního switche VSHosting. KVM over IP a restarty serverů jsou dnes považovány u VSHosting za samozřejmost, a tak jsou poskytovány ke všem službám bez omezení a zdarma.

Výkonné dedikované servery s garantovaným servisem do 60 minut lze získat již od 2 990 Kč bez DPH měsíčně, a to vč. páteřního internetového připojení a server hostingu v novém moderním datacentru.

 

Komplexnost řešení – managed servery zcela jinak

VSHosting zajišťuje komplexní provoz stovkám velkých a známých internetových projektů prostřednictvím služby tzn. managed serverů. Všechny tyto projekty mají společné rysy: chtějí komplexní službu, kvalitní technologické zázemí, nízké náklady na provoz a vysokou dostupnost internetových projektů.

Komplexní službou se rozumí poskytnutí kompletního zajištění provozu internetového projektu, které zahrnuje zajištění značkových serverů a jejich pravidelnou obměnu a údržbu, servis s rychlou garantovanou dobou opravy, kompletní administraci a dohled nad provozem, zálohování všech dat na serveru s možností okamžité obnovy, páteřní internetové připojení a kvalitní podporu vč. podpory programátorům a vývojářům. To vše zajišťuje VSHosting velkému počtu předních internetových projektů a pomáhá jim rapidně snižovat provozní náklady na provoz internetových projektů. Starosti s provozem tak díky nabídce kompletního outsourcingu zcela mizí.

 

Jsme tu pro Vás 24 hodin denně

Technické oddělení a podpora je všem klientům k dispozici 24 hodin denně. Jako jediná společnost na trhu máme k dispozici i obchodní oddělení pro serverové služby v plnohodnotném režimu 24 hodin denně. Službu tudíž můžete zřídit kdykoliv.

Nadcházející letní měsíce jsou ideální dobou na přesun serverů do lepšího technického zázemí. Před blížícím se předvánočním obdobím, které znamená pro většinu internetových portálů a eshopů zvýšenou návštěvnost a prodejnost, je tak možnost servery lépe zajistit a navýšit tak technologický standard Vaší firmy.

Kontaktujte nás kdykoliv. Rádi Vám navrhneme vhodné řešení a pomůžeme s plánováním a realizací přesunu serverů.

 

VSHosting s.r.o. - Česká republika

Telefon: 246 035 835

E-mail: obchod@vshosting.cz

WWW: www.vshosting.cz

VSHosting s.r.o. - Slovenská republika

Telefon: 065 / 08 225 08

E-mail: obchod@vshosting.sk

WWW: www.vshosting.sk

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,810
USD 22,720 22,900
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články