Pecina si nechal koupit obří audi, stejné, jako má David Beckham

26. 6. 2010 – 10:26 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pecina si nechal koupit obří audi, stejné, jako má David Beckham
Katalogová cena Audi Q7 se pohybuje kolem dvou milionů, audi však nabízí | zdroj: NašePeníze.cz

Mají něco společného hollywoodská hvězda Kevin Costner, fotbalista David Beckham, topmodelka Gisele Bündchenová a ministr vnitra Martin Pecina? Kupodivu, něco ano. Totiž auto.

Povýšené, obrovské a hlavně okázalé "jakoterénní" Audi Q7, píše v sobotním vydání deník MF DNES.

Rozdíl je v tom, že to pro ministra se kupovalo za státní peníze. V pravdě "dinosauří" služební vůz si Pecina pořídil v době, kdy vrcholila hospodářská krize.

Katalogová cena se pohybuje kolem dvou milionů, audi však nabízí "širokou individualizaci" – tedy spousty doplňků a úprav na přání. Kolik stálo to Pecinovo, policie nechce podle listu zveřejnit. Pecina patří mezi "chráněné osoby", které permanentně vozí policejní bodyguard.

 

<%Anketa149%>

 

Policejní mluvčí Veronika Benediktová uvedla, že vůz byl pořízen v roce 2009. "Auto není využíváno pouze pro potřeby jedné chráněné osoby, ale také při doprovodu kolon (Obama, Medveděv, papež apod.), kde je potřeba vyššího vozidla, ze kterého je rozhled," vysvětlila.

 

Audi Q7 interier, ilustrační foto

Audi Q7 interier

Martin Pecina si je jist, že státní peníze nerozhazoval. Dobrácky poznamenal, že "nařídil koupit levnější vůz, aby se ušetřilo, protože si také mohl koupit Audi A8, které je ještě dražší". "Obyčejnou", nízkou limuzínou Audi A8 jezdí nyní třeba prezident Václav Klaus. Stojí ještě o třetinu více než Pecinův teréňák, tedy tři miliony. Pecina tvrdí, že nákupu tak drahého vozu se chtěl vyhnout.

"Moje audi je o milion levnější než Audi A8, které se používá pro delegace. To se dosud kupovalo a já jsem nařídil levnější variantu. Jiná auta údajně nevyhovují. Terénní Audi Q7 je nejlevnější vůz, který se dá použít pro delegace. Jinak jezdím ve starším Audi A8, které jsem zdědil po předchůdcích," cituje Pecinu MF DNES.

Jeden z policejních odborníků však pod slibem anonymity MF DNES řekl, že silný a těžký vůz, který třeba i prorazí bariéru, se sice hodí, ale ministra vnitra by dokázal zodpovědně ochránit i ve Škodě Superb. "Myslím, že je to výmluva, když říká, že potřebuje terénní audi," uvedl policista.

-Mediafax

Kam dál?

- Politici můžou za 83 procent dluhu ČR, škodí víc než světová krize

- Politici se nezajímají o názory občanů, myslí si lidé

- Snižování zadlužení: Připravme se na 6 hubených let

- Platy státních zaměstnanců: Mnozí vydělávají více než prezident

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,880 25,000
USD 23,130 23,310
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články