Piráti silnic vyšší pojistky neplatí, pojišťovny se bojí odlivu zákazníků

21. 5. 2011 – 7:19 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Piráti silnic vyšší pojistky neplatí, pojišťovny se bojí odlivu zákazníků
Šéf dopravní policie Leoš Tržil by si na piráty došlápl právě přes pojištění, ale zatím nenašel u pojišťoven větší odezvu, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Hazardéři za volantem by správně měli platit až třikrát vyšší povinné ručení než motoristé, kteří jezdí bez nehod. Vyplývá to z ujišťování největších pojišťoven, že bouračům to v cenách pojistek pořádně spočítají přes tzv. malus a naopak dají bonus těm odpovědným. Píše o tom sobotní Právo.

Jenže jak Právo zjistilo, praxe je často jiná. Menší pojišťovny, ale i některé větší, které zápasí s úbytkem pojištěných aut, to tiše dělají tak, že se lidem podbízejí. Nenahlížejí do registru škodných událostí a přirážky pirátovi silnic nenapočítají, aby jim neodešel ke konkurenci. Velká většina účastníků silničního provozu by postih hazardérů zpřísnila. Z internetového průzkumu Práva u 32 tisíc čtenářů vyplynulo, že 80 procent z nich se pirátů silnic obává, a to navzdory kontrolním akcím dopravní policie.

TIP: Pojištění dopravních pokut - silničním pirátem za 1500 korun ročně

Šéf dopravní policie Leoš Tržil by si na piráty došlápl právě přes pojištění, ale zatím nenašel u pojišťoven větší odezvu, protože by to znamenalo překopat celý zavedený pojistný systém. "Nepojišťoval bych konkrétní auta, ale přímo řidiče podle jejich praxe a dalších parametrů, vyjadřujících míru rizika. Mnohé problémy při určování toho, kdo je za škodu odpovědný, by odpadly," je přesvědčen Tržil.

-Petr Barták | MED

Auta bez povinného ručení dál brázdí české silnice, loni způsobily nehody za 211 milionů

 

Nejvíce aut bez povinného pojištění jezdí V Ústeckém kraji

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články