Počítačoví piráti zaútočili na bankovní účty klientů Raiffeisenbank

4. 1. 2011 – 14:38 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Počítačoví piráti zaútočili na bankovní účty klientů Raiffeisenbank
Phishing je v poslední době nejčastější formou útoku na bankovní účty klientů bank, Foto: RB | zdroj: NašePeníze.cz

Počítačoví piráti se v těchto dnech pokusili vylákat na českých klientech hesla k jejich účtům u Raiffeisenbank, aby je mohli následně zneužít. Banka před tímto útokem varovala v úterý na svých internetových stránkách.

Phishing

(někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) od obětí útoku. Jejím principem je rozesílání e-mailových zpráv, které se tváří jako oficiální žádost banky či jiné podobné instituce a vyzývají adresáta k zadání jeho údajů na odkazovanou stránku. Tato stránka může například napodobovat přihlašovací okno internetového bankovnictví a uživatel do něj zadá své přihlašovací jméno a heslo. Tím tyto údaje prozradí útočníkům, kteří jsou poté schopni mu z účtu vykrást peníze.
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing

 

 "Raiffeisenbank v těchto dnech zaznamenala pokus o zneužití účtů prostřednictvím takzvaného phishingu," oznámila Raiffeisenbank svým klientům. Zároveň je upozornila, že pokud dostanou elektronickou poštou výzvu k přihlášení do elektronického bankovnictví nebo k zadání přihlašovacích údajů či jiných citlivých informací, nemají na tento mail žádným způsobem reagovat. "Jedná se o pokus o podvod," tvrdí banka.

Raiffeisenbank také zdůraznila, že svým klientům nikdy neposílá žádné žádosti o poskytnutí jakýchkoli citlivých dat umožňujících přístup k jejich účtům. Na podobné maily proto nemají nikdy reagovat, naopak by o nich měli informovat banku, například přeposláním mailu na adresu phishing.report@rb.cz.

-Filip Sušanka,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,810
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články