Podvody na inzertních serverech: Buďte opatrní s platbou předem!

16. 4. 2009 – 8:17 | Spotřebitelé | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Podvody na inzertních serverech: Buďte opatrní s platbou předem!
Foto: sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Inzertní servery rostou v Česku každým rokem. Mnoho podvodníků v nich však vidí svůj bohužel mnohdy úspěšný zdroj příjmů. Kriminalisté Obvodního ředitelství Praha II v současné době vyšetřují protiprávní činnost jednoho z uživatelů internetového inzertního serveru, na kterém nabízel k prodeji mobilní telefony či výpočetní techniku. Ty ale zájemcům nedodal.
- Pozor na podvodné slíbení dotací z EU na výstavbu domů za úplatu!
- VZP ČR opět varuje před podomními podvodníky
- Platební karta je dobrý sluha, špatný pán

Kriminalisté prozatím vědí o více než dvaceti poškozených z celé České republiky, kteří si prostřednictvím inzerátu objednali mobilní telefon (jednalo se vesměs o značky NOKIA 95, NOKIA 96 a IPHONE). Za přístroje od nich prodejce vybíral finanční prostředky ve výši od jednoho do 14 tisíce korun, které si nechal předem posílat na účet. Zboží jim ale nedodal a peníze si ponechal pro svoji potřebu.
 
Kriminalisté v současné době toto jednání vyšetřují jako podezření z trestného činu podvod, za který zákon ukládá trestní sazbu až tři roky odnětí svobody. V této souvislosti se obracejí na všechny ty, kteří se v minulosti zajímali o koupi mobilního telefonu, zaslali peníze na účet číslo 78-5357370277/0100, požadované zboží jim nebylo dodáno a případ neohlásili Policii ČR, aby zatelefonovali kriminalistům Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství Policie ČR Praha II na tel.: 974 855 328 nebo 974 855 615, anebo na záznamníku nechali vzkaz s kontaktními údaji.Reklama:
Inzerce zdarma StudentInzert.cz | Inzerce zdarma BabyInzert.cz

Falešné lístky

Včerejšího dne se konal koncert známého zpěváka Jaromíra Nohavici, ale ne všichni měli možnost jej shlédnout. 

Přestože si někteří fanoušci plni očekávání zakoupili lístky, neučinili tak na oficiálních distributorských místech. A tak je po příchodu do pražské Lucerny, kde se tento koncert konal od včerejší dvacáté hodiny, čekalo nemilé překvapení. Lístky, které si zakoupili od čtyřiadvacetiletého mladíka, který měl cca 90 lístku také sám koupit od neznámého člověka, byly falešné. Na místě toto odhalila čtečka kódu a tak tito návštěvníci nebyli vpuštěni na koncert. Nutno podotknout, že napodobeniny byly opravdu zdařilé a od pravých lístků naprosto k nerozeznání. Obsahovaly dokonce na zadní straně stříbrný proužek, který je i na bankovkách jako ochrana proti zneužití. Jediné prvky, které mohly zájemce o koupi varovat, že se nejedná o originál byly: stejné sériové číslo a hnědá malba na vstupenkách místo barvy černé, která je na pravých.
 
Policie ovšem nevylučuje, že i jiné sériové řady mohly být zneužity. A z důvodu, že jsou ještě naplánované dva další koncerty tohoto zpěváka, doporučuje ověřit si pravost lístků na pobočkách distributora.
 
Také varuje, vzhledem k dalším plánovaným koncertům v tomto roce, kupovat lístky u oficiálních prodejců.
 
Tímto případem se již začali včerejšího dne zabývat policisté z místního oddělení Krakovská, kam se poškození vydali celou událost nahlásit. Výrobce je podezřelý z trestného činu: Podvod a trestného činu: Poškozování cizí věci. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Mladík, který lístky dál posílal do oběhu, je podezřelý z přestupku.

Aktuání informace o vývoji případu:
V průběhu dnešního večera se objevily nové padělky.  Jedná se o vstupenky na koncert  pořádaný šestnáctého dubna od 20. hodiny.
Vstupenky jsou opatřeny číselnou řadou - 67 49 66 76 15 24 55 61 a velice efektními  \"ochrannými prvky\".  Barva padělků je prakticky shodná s barvou originálních vstupenek. Policisté několik desítek padělků již zajistili a zároveň by chtěli touto cestou varovat  příznivce  a návštěvníky  koncertů, aby nekupovali vstupenky od podezřelých prodejců, padělky jsou mnohem více zdařilejší než ty ze čtrnáctého dubna. 
Příslušníci Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy přivítají jakékoliv informace, které  přispějí k dopadení padělatele, na lince tísňového volání 158.   

Kurzy

Kurzovní lístek: 1.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,420
USD 22,210 22,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články