Pokutě za přestupek v zahraničí se již nevyhnete

3. 7. 2017 – 10:16 | Auto-moto | Martin Slapnička | Diskuze:

Pokutě za přestupek v zahraničí se již nevyhnete
Ilustrační foto | zdroj: freeimages.com

Motoristé se již nevyhnou pokutám za přestupky, které spáchali v zahraničí. Nový evropský předpis totiž umožňuje policistům jednotlivých států vyměňovat si informace o přestupcích motoristů v ostatních členských státech. Informuje o tom španělská spotřebitelská organizace OCU.  

Pokud se dopustíte přestupku v jiné evropské zemi, můžete očekávat, že oznámení o uložené pokutě vám dorazí až domů. Podle nové evropské legislativy se to týká osmi přestupků, a to konkrétně překročení maximální povolené rychlosti, jízdy pod vlivem alkoholu či drog, používání mobilního telefonu během jízdy, jízdy na červenou či bez zapnutého bezpečnostního pásu, porušení zákazu vjezdu či jízdy bez přilby na motocyklu.

Oznámení o pokutě by mělo řidiči dorazit v jeho rodném jazyce. Zaplatit ho bude možné bankovním převodem či platební kartou.

OCU motoristy upozorňuje, že dopravní předpisy se mohou v různých zemích Evropské unie lišit. Před návštěvou cizí země je tak vždy dobré si nastudovat místní pravidla silničního provozu.

Zdroje:
dTest, OCU

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,230 25,350
USD 23,590 23,770
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články