Pokuty za jízdu na černo porostou. Kolik si černí pasažéři připlatí?

3. 9. 2013 – 0:01 | Naše peníze | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Pokuty za jízdu na černo porostou. Kolik si černí pasažéři připlatí?
Jízdu na černo by si ode dneška měl každý raději dvakrát rozmyslet. Ale příliš levné není cestování v Brně ani v případě, že máte platnou jízdenku. Hodinová stojí 25 korun a měsíční kupon vyjde na téměř jedenáct set korun. Každopádně pokuta za jízdu na če | zdroj: NašePeníze.cz

Ode včera se v některých českých městech zvyšují pokuty za jízdu načerno. Dopravním podnikům to umožnil zákon, který je platný už od května letošního roku. Až doposud byla maximální částka za pokutu 1000 korun, nově je to až 1500.

Lidé z této novinky příliš nadšeni nejsou, protože takto vysoká pokuta už může být pro někoho na hranici jeho finančních možností, když si vezmete, že třeba prodavačka může mít měsíční plat i pod deset tisíc korun.

Kolik mají revizoři z pokut?

Takže jízdu na černo by si ode dneška měl každý raději dvakrát rozmyslet. Ale příliš levné není cestování v Brně ani v případě, že máte platnou jízdenku. Hodinová stojí 25 korun a měsíční kupon vyjde na téměř jedenáct set korun. Každopádně pokuta za jízdu na černo je stále dražší.

Co může revizor? Podívejte se, jaká má práva

Více si připlatí i černí pasažéři v Jihlavě, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a dalších městech. Oproti tomu například v Praze zůstává maximální částka za pokutu 1000 korun. "K tomu navyšování přirážky k jízdnému nedocházelo po dobu 13 let. U běžného jízdného k tomu navyšování docházelo v nějakých pravidelných intervalech. Byl to takový nepoměr," vysvětlila mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,740
USD 22,970 23,070
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články